10 Ekim 2019 Perşembe

Tatil Yerleri Göründüğü Gibi Mi?


Instagram,Facebook Twitter gibi sosyal ağ platformları yaz boyunca en güzel en göz alıcı tatil yerlerinden karelerin paylaşılmasına zemin oldu ve bir çoğumuz içimizi çeke çeke bu karelere hem baktık hem de çoğu zaman içimiz yana yana ''beğen'' tuşuna bastık..
Peki bize gösterilen o muhteşem tatil yerleri gerçekte ne kadar muhteşem?Paylaşılan görselin çekilmesi için ne kadar emek ne kadar efor gerekti ne kadarı efektlerle desteklendi ne kadarı kırpıldı veya bilgisayar programları aracılığı ile 'muhteşem' bir fotoğraf oldu?
Veya olaya kendi açımızdan bakıp genele yaymak da mümkün,gittiğimiz tatil beldesinden genelde hangi fotoğrafları paylaşırız?..
En güzel fotoğrafı mı yoksa gerçeği yansıtan fotoğrafı mı?..
Bi bakalım..


Chiang Rai Beyaz Tapınak-Tayland
Eyfel Kulesi-FransaLavanta tarlaları-FransaMaldivlerNiagara Şelaleleri-ABDParthenon-AtinaSakura Mevsimi_JaponyaTac Mahal-HindistanBunlara benzer daha bir çok örnek eklemek mümkün ancak görünenin arkasındaki manazarayı az çok anlamamız için bu kadarı kafi.
Demem o ki herkes genelde gördüğünü değil başkalarının görmesini istediğine yakın güzellikte görseller paylaşıyor..en iyi tatil yeri en ekonomik tatil yeri diye bir yer var mıdır bilemiyorum ama en huzurlu tatil yeri diye bir şey var mutlaka..
İnsanın taze demlenmiş çayını yudumladığı balkonu mesela..

Her gördüğünüze inanmayın..
Kiremithanem
Kiremithanem

”Bu Dünyada Çiçeklere Bakmak İçin Cehennemin Çatısında Yürüyoruz,Haydi Gelin,Çatıya Çıkalım!”

4 yorum:

 1. Niagara Şelaleleri'nin amatör çekimi daha güzel görünüyor :)

  YanıtlaSil
 2. Bayıldım bu yazıya :-) Ama yine de gitsemmm görsemmm akşamına da bir bardak demlisinden çay içsem diye hayallerimin gemini elimden kaçırdım. Daha güzelini dilerken duasını tam etmeli insan.

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepsini bir güne sığdırmak ne hoş olurdu :)

   Sil

Yorumunuz en kısa sürede sevgi ve alaka ile cevaplandırılacaktır.
Yorum yaptığınız için teşekkür ederim.