13 Temmuz 2019 Cumartesi

Kitaplığımı Boyadım


İşin aslı ben ilk görünümünü içime bir türlü sindirememiştim.Kitaplığımı seviyordum elbette ama nedense kitapların yeri daima önplanda ve evin en güzel yerinde olma fikrini savunuyordum,evet kütüphanem evimin tam göbeğinde ama istediğim kadar da önplanda değildi.
Gösteriş amaçlı değildir kitaplığım evvela bunun altını bi çizelim.Yani görünen kitapların çoğunu okudum,kimileri okunmayı bekliyor bazıları eşime ait bir kaçı ise çok sevilmiş hakkında dikkat çekici yorumlar yazıldığı için alınmış kitaplar olmalarına rağmen okumaya başladıktan sonra bir türlü sarmayan kitaplardır.
Öyle ya da böyle bunalr bizim kitaplarımız bu kütüphanemiz de evin baş tacı en güzel süsü ve değeridir bana göre.Bir yolunu bulsam da şu televizyonu da kapı önüne koyabilseydim onun yerine de bir kitaplık yapardım şüphesiz ama yalnız yaşamadığım için televizyona katlanmak zorundayım şimdilik.
Bu ayrı bir konu.
Çam yeşiline ayrı bir hayranlık besliyorum.
Doğanın en baskın rengi elbette yeşildir,verdiği huzur da tartışılmaz dolayısıyla bir doğasever olarak evimin içindeki bitki ve çiçekler dışında da şöyle okkalı bir yeşil renk yer alsın istiyordum.
Çam yeşili yeşil tonları arasında en sevdiğim renk tonudur dolayısıyla oldukça cesur bir karar diye nitelendirdiğim bu boyama kararını aldığım günden beri yapsam mı yapmasam mı diye tereddüt içindeydim.
Tatile sayılı gün kala günler bir türlü geçmeyince sonuç me olursa olsun kitaplığımı bir an evvel boyamaya karar verdim böylece hem günlerim boş geçmeyecek hem de zaman daha keyifli geçecekti diyerek gecenin yarısında fırçayı elime alarak boyamaya başladım.Ne yalan söyleyeyim ilk katını hiç mi hiç beğenmedim.


Kitaplığımızın ilk hali


Renk epey iddialı evin tam ortasında üstelik,geri dönüşü de yoktu başka bir boyam olmadığı için haliyle sonuna kadar gidilecekti.
Gidildi de.
Tam iki günümü aldı.
Üç kat boya gerekti.


Kızların da katkısı oldu


Burada ilk kat boyanın görüntüsü hiç de ümit verici değildi doğrusu


Ancak bunlar için denemeye değerdi..bu nası lbir güzelliktir Allah'ım..


Kitapseverler anlar ..


Yeşil ne kadar güzel bir renk ama değil mi?


Boyadıkça rengi ortaya çıkmaya başladı yavaş yavaş sinmeye başladı içime yavaş yavaş sevmeye ve benimsemeye başladım sayısız fotoğrafını çektim her açıdan çektim,raflardan indirdiğim kitaplarıma doya doya baktım okuduğum kitaplara baktıkça okurken hissettiğim duyguları hatırladım,o dönemde yaşanan sıkıntı veya mutlulukları canlandırdım.
Boyama işlemi bitince kitaplarımın tozunu aldım ve yerlerine koydum..Üstte ilk hali altta son hali olmak üzere de eklemeliyim tabii ki.


Sizce de çok marjinal bir karar değil mi ama böyle bir renk seçimi?


Herşeye rağmen sonuç beni yanıltmadı,şu televizyon diyorum şu televizyon olmasaydı da oraya da bir kitaplık koysam şöyle genel kültür bilgileri içeren kitaplar veya fotoğraflı kitaplar hani olur ya kocaman kocaman ne bileyim herkesin eline alabileceği türden kitaplar olabilir veya masallar veya ne bileyim işte kitap olsun yeter ki..

Kitap olsun,kitaplar hep olsun..

İşte böyle canlar..mutluluğumu buraya da aktarmak istedim,düşüncelerinizi de merak etmiyor değilim hani ;)

Kiremithanem
Kiremithanem

”Bu Dünyada Çiçeklere Bakmak İçin Cehennemin Çatısında Yürüyoruz,Haydi Gelin,Çatıya Çıkalım!”

16 yorum:

 1. İddialı bir renk seçimi olmuş bence de. Ben olsam yeşilin açık tonlarını tercih ederdim :)
  Emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. Bence güzel olmuş. Biraz huzur katmışsınız işin içine.Zira yeşil huzur demek bana göre. Elinize sağlık:)

  YanıtlaSil
 3. Siz beğenerek boyadıysanız gerisi teferruattır. Evin genel rengine uymuş uymamış hiç önemi yok benim için. Eski halinden daha canlı olduğu kesin.
  Beni renginden çok evde bir kitaplığın var oluşu ilgilendiriyor. İçinde kitaplık olan evlerin daha daha kolay nefes aldığını düşünürüm. Bu yüzden kitapsız evler bunalım kokar hep.
  Kitaplar hep var olsun hayatımızda. Onlar yoksa belki yoktur hayatımız da.

  YanıtlaSil
 4. ÇOK GÜZEL OLMUŞ, TEŞEKKÜRLER.
  Konu ile ilgili bir dörtlük yazasım geldi.
  Bir miskini gördün ise,
  Bloguna vardın ise,
  Yarın anda sana gele,
  Yazıları okudun ise.:)

  YanıtlaSil
 5. başka bir renk bu kadar yakışır mıydı diye düşündüm bir an... çok çok güzel olmuş... kişilik kazanmış...
  ailece güzel günlerde kullanın... keyifli okumlaar...

  YanıtlaSil
 6. Bence çok yakışmış. Ellerine sağlık canım.

  YanıtlaSil
 7. geçenlerde bende kitaplığımı sarı ve turuncuyu karıştırarak çok tatlı bir sarı tonuna boyadım. ve sizin seçtiğiniz bu yeşil renge, mavi ve kırmızıya mobilyada bayılıyorum. elinize sağlık bence görüntü muhteşem olmuş

  YanıtlaSil
 8. Ben de bu rengi çok severim. Çok da eleştirilirim eşim kişisi tarafından ama sevmeye devam ederim :) Radikal bir karar ama sonuç çok hoş olmuş bence ellerine ve yüreğine sağlık.

  YanıtlaSil
 9. Çok güzel olm7ş. Bence çok yakışmış. Mutlu,bereketli,bol kazançlı okimaların olsun.

  YanıtlaSil
 10. Çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 11. heey evet cesur ama inan nefis yaa :)

  YanıtlaSil
 12. Sen mutlu musun evinde bu renkle? Tamamdır o zaman. Ama gerçeği söylemek gerekirse okurken acaba kasvetli mi olur dediysem de sonuç çok hoş olmuş. Eline emeğine sağlık :)))

  YanıtlaSil
 13. Seviyorum sıra dışı seçimleri :) Çok güzel olmuş !

  YanıtlaSil

Yorumunuz en kısa sürede sevgi ve alaka ile cevaplandırılacaktır.
Yorum yaptığınız için teşekkür ederim.