30 Kasım 2022 Çarşamba

Sevgili HandanGeçen haftasonu ani bir karar ve daha evvelinde bir kaç kez sözü geçen ''O balkonda çay içmek istiyorum Handan!'' sözümü gerçekleştirmek üzere kendimi İstanbul'da buldum..Devasa şehre büyüttüğüm sevgimin daha da büyüdüğünü ve hatta yaşıma göre sevildiğini,durumum veya dönem ne olursa olsun beni etkilemeyi başardığını hayretle fark ettim..

Sırların ve meydana saçtıklarınla bir kez daha yollarında yürüdüm İstanbul..güzel bir insanı görmek vesile oldu bir çok şeye ve sen her zamanki gibi nasıl da güçlü nasıl da rengarenktin öyle :)

Arkadaşım gibi..!Handan'a ulaşmak adına bir çok vasita kullanmam gerekti,pişman değilim asla..kalabalık hakkında hızlı akan gün hakkında yazmanın sırası değil her ne kadar söylenecek çok şey olsa da şimdiki konu ve aslolan Handanla buluşmamız ve onun şirin balkonittosu!


Buluştuğumuz andan itibaren kendisi de dediği gibi sanki sürekli vakit geçirmiş iki insan kadar rahat ve samimiydik..
Blog arkadaşlığı :) ne kadar güzel bir nimet.!
Evine ulaşır ulaşmaz çaylarımızı yudumlamaya başladık.
Bakın,burada..bu kapıdan güzel bir yere geçiyorsunuz..Handan'ın güzel içimli bardaklarından mis gibi çayınızı içerken kendinizi Ege'nin bir tatil köyünde hissediyorsunuz..
Rengarenk sakin,çocuk sesleri de bu güzel anlara hayat aşılayan süsler niteliğinde..Bakmalara da oturmalara da doyamadım ki Handan..ama uzun kalamazdım..herşeye rağmen çok güzel bir gündü..


Kendisi bir başka evi bir başka yaşadığı yer bir başka güzel..ve öyle güzel ki,insan dış dünyayı o acımasız hızlı yaşamı ve yüksek beklentileri unutuyor nerdeyse..Sadece huzur unutturabilir onları çünkü..keyif aldım..mutlu oldum bu küçük balkonda..dünya tatlısı sakin sakin anlatımı ve dingin duruşlu Handanım ise çok misafirperverdi bununla beraber kendimi çok rahat hissettirdi..
Çok çok teşekkür ediyorum canım!..
Bakın,ne kadar güzel serpiştirmiş içindeki sevgiyi,oraya buraya ve sadece balkonunda değil evin bir çok yerinde sevgi dolu bir insanın izlerini görüyorsunuz.Gecesi de mutlaka çok güzel olurdu buranın..Huzurlu afiyetle güzel günler geçirmelerini diliyorum..
Handan ''İstanbul'da da bloggerlerin buluşması gerek''demişti..evet!
Neden olmuyor neden buluşmuyoruz ki..
Sanalda tanıdığımız ve lakin hiç de sanal olmayan arkadaşlıklar kurup yakınlaştığımız insanlarla fiziken de buluşmak hoş olmaz mıydı?
İstanbul bloggerleri neden harekete geçmiyorsunuz?!Kaç çay içtik biz Handan?
Saymadım,hatırlamıyorum..hava da biraz serindi sürekli tazelendi çaylar..sohbete yakışmıştı çayın rengi çünkü :)
Akşama yakın yollara düştüm,yalnız bırakmadı sağ olsun..Karşıya kadar benimle geldi,ne kadar keyif aldım varlığından dostluğundan bir bilsen..
Tatlı kadın!:.yine görüşeceğiz mutlaka..
Mutlaka!
Otogara geldiğimde bir anıyı daha koydum heybeme..bir güzel gün bu kadar kısacık olmasına rağmen hayat boyunca sevgiyle hatırlatacak kendini mutlaka..
Değil mi öyle?Teşekkür etmem gerek..Önce Rabbime nasip edip bir araya getirdiği için,sonra sana Handan güzel misafirperverliğin ve dostuluğun için,bu koca şehirde seninki gibi tatlı bir yuva ve insanın varlığını bilmek bile içimi ısıtıyor en sıcak renklere boyuyor inanki..

İstanbul'u daha çok sevmem için bir neden de sen oldun Handan!..tekrar tekrar teşekkür ederim ve dediğimi asla unutma.


Seni mutlaka mutlaka bekliyorum!


Sınırdan alırım kız seni ;) başka gelmek isteyen varsa çekinmesin hemen ses etsin :)


Sevgilerimle!


Kiremithanem
Kiremithanem

”Bu Dünyada Çiçeklere Bakmak İçin Cehennemin Çatısında Yürüyoruz,Haydi Gelin,Çatıya Çıkalım!”

15 yorum:

 1. Sevgicim ne iyi yaptın da geldin. Hayat akıp giderken , uygun ânın gelmesini beklemek yerine kalkıp o ânı yaratmak insanı ne güzel yollara çıkartıyor. Sayende benim de günüm güzelleşti, yüreğim sıcacık oldu.

  YanıtlaSil
 2. Hoş geldiniz İstanbulumuza ne güzel çaylar öyle afiyet olsun ne iyi yapmışsınız. İnşallah buluşma gerçekleşir ben de gelicem. Hülya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş buldum ve tekrar görüşmek üzere diyeyim :)
   Sevgili Hülya çok güzel olur ama havalar soğuduk.a bu yöndeki umudum tükeniyor belki ilkbahar aylarında düzenlenir de gerçekleşir bilemem ama cidden heyecan verici bir şey :)
   Sevgiler canım.

   Sil
 3. Şahanesiniz, ben de buluşacağım Handan ile, hep söylüyoruz kaç senedir. Blog arkadaşlığı gerçekten de çok başka bir şey. Bunun değerini bilmek lazım. Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok değerli bir şey gerçekten de öyle buluşursanız bizimle de paylaşın olur mu?
   Sevgiler :)

   Sil
 4. Kıskandımmmmmmmmmmmmmm...
  Beni geçtin Handan'a gittin:)))
  Keyifli çaylarınız, bol sohbetleriniz olsun...........

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dünya tatlısı ablam söz sana havalar düzelir düzelmez sendeyim!

   Sil
 5. Önce Handan’da sonra sende okumak bu güzel buluşmanızı :) Vallahi o çayları içmiş balkonda oturmuş kadar oldum! İki güzel insan buluşmuşsunuz o gün güzel geçmez mi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sana da öyle bi gelesim var ki :)
   Uçarak hatta ışınlanarak!

   Sil
 6. muhteşem olmuşşşşş,
  Çok sevindim u buluşmalar bende de aynı duyguyu uyandırıyor :)
  çamlarla bezeli balkonunda çay içmiştik ama bu begonvilli balkonda başka bir huzur var inanıyorum orda da bir çay kısmet olacak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O balkonda ben çay içemedim çok isterdim oysa ama burası da pek şahane pek tatliş :)

   Sil
 7. :) Sınırdan alırım kız seni kısmında koptum artık. O kadar güzel yapmışsınız ki. Bende istiyorum bir İstanbul buluşması kim organize edecek bu işi biri el atsın, yoksa gidip çağrı mı yapayım blogumda kalkın gelin diye. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İKi parça eşya atın valizinize çıtlatın hemen atlayıp gelirim sizi almaya aaay ne süper olur!
   Film gibi ya :)
   Sen o çağrıyı yap bence ;)

   Sil
 8. Bi dakika yaaa :)) okurken ben neden heyecanlandımm🙈 yazı boyunca yüzümde bi gülümseme veee aşağıya inince bakışıp güldüğümüz bir kare :)) ne kadar da güzel olmuş öyleee :)

  YanıtlaSil

Yorumunuz en kısa sürede sevgi ve alaka ile cevaplandırılacaktır.
Yorum yaptığınız için teşekkür ederim.