25 Temmuz 2021 Pazar

İnşa Et Allah'ım - NiyetSen birinin canını acıtırsan, kendi canını acıtırsın. Birine yardım edersen, kendine yardım edersin. Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir.

Bir Çift Yürek, Marlo Morgan


İçimi ısıtan ve umudumu artıran bir niyatim var..hani,sanki o gerçekleşince tüm kederim ve kaygılarım yok olacak türden..
Niyet işte insanın olmazsa olmazıdır umut gibi.Nasıl yaşanır ki bunalr olmadan.
Ot gibi :)
Ki ot olmak da güzel olsa gerek..


Bir kaç kitaptan alıntılar paylaşmak istiyorum,sever misiniz??
Niyete dair..Şöyle diyor Hz. Ali; "Dış görünüşün nasıl olursa olsun, içindeki iyi niyet seni dünyanın en güzel insanı yapar."


Namaza benzeyecek birazda sevgin, niyet ettikten sonra etrafa bakmayacaksın.

Elif Gibi Sevmek 1, Hikmet Anıl Öztekin


Niyet et kafi. Her işin başı niyet. Nihayeti teslimiyet.

Hesap Günü, Mustafa Kutlu


Niyet ettiklerin kısmet olmuyorsa; ya hakkın değildir yada hakkında hayırlı değildir. Vardır Allah'ın bir bildiği...


Anlamak masraflı iştir; Emek ister, gayret ister, samimiyet ister. Yanlış anlamak kolaydır oysa. Biraz kötü niyet, biraz da cahillik kâfidir.

Diriliş Neslinin Amentüsü, Sezai Karakoç


Damdan düşen bir kiremit bizi çok daha ağır yaralar ama kötü bir elin attığı taş gibi üzmez. Taş hedefe değmeyebilir ama niyet yapacağını yapar.


Yalnız Gezenin Düşleri, Jean-Jacques Rousseau


“Anlamak masraflı iştir; emek ister, gayret ister, samimiyet ister. Yanlış anlamak kolaydır oysa. Biraz kötü niyet, biraz da cahillik kafidir.”İçimi umut ve heyecanla dolduran duama amin deyin dostlar..niyetim insanlığıma doğaya yaklaştıracak bir ev bulmak..hani bazen ''şu olsa başka şey istemem'' deriz ya benim duam ve niyetim o yönde değil tabii insan yaşadıkça hep bişeyler ister ama bana öyle geliyor ki daha sakin doğaya daha yakın bir yere gidersem kendimi daha çok kendimde hissedeceğim..
En hayırlı ve en güzel vakitte istediğim o kır evini bulmak istiyorum bu yüzden..Kavurucu sıcakların ardından denize girip hissedilen o inanılmaz serinlik gibi bir şey olacak kır evine kavuşmak..
Bu mahalleden çıkmak doğaya daha da yakın olmak istiyorum..İnşaAllah...
İnşa et Allah'ım..

Amin..


Kiremithanem
Kiremithanem

”Bu Dünyada Çiçeklere Bakmak İçin Cehennemin Çatısında Yürüyoruz,Haydi Gelin,Çatıya Çıkalım!”

2 yorum:

  1. Hem Seni anan hem hem de anmaya vesile olan güzel gönüllü kullarının, kendileri için hayırlı olacak dualarını kabul eyle Allahım...

    YanıtlaSil

Yorumunuz en kısa sürede sevgi ve alaka ile cevaplandırılacaktır.
Yorum yaptığınız için teşekkür ederim.