3 Mayıs 2021 Pazartesi

Hey Kalbim!


Son bir yıl içinde bana çok şey öğrettin hayat..onlar nasıl güzel güçlü anlamlı ve kuvvetli derslerdi öyle!..

Beynim bilincim duygularım kelimenin tam anlamıyla RE SET LEN Dİ..ve dahi gözlerim daha da açıldı yüreğimde yıkımlar meydana geldi ama çöktürmedi Rabbimi GÖR görmeli ve bilmelisin der gibi gösterdi,bir yandan enkazların içinde yürürken bir diğer yandan aslında karşımda duran bu enkazın yeni bir hayat için gerekli bir yıkılış olduğunu hissettirdi.

Ne geldiyse Benden değil miydi?der gibi..Allah isteseydi farklı olamaz mıydı veya bildiğimiz şekliyle sürüp gidemez miydi hayat? Elbette öyle..şüphe yok ki öyle..

Peki bunca değişiklik neden oldu..bize ne gibi katkısı ne gibi zararı oldu ya da,hesaplayabilir miyiz?.

Hesaba çekebilir miyiz bir yıl evvelki ile şu anki kendimizi?..çarpık oldu bu cümle ama yazma ilhamı gelmişken cümleyi silip yeni baştan yazmaya çekinirim.Konu yazım hatası değil konu coşkun bir şekilde denize doğru akmaya yüz tutmuş bu pınarı denize ulaştırmak..

Gecenin bu vaktinde bir yanda kuşlar öte dururken sabahlara kadar bir diğer yandan gecenin hareketsizliği ve serinliğini yüreğimin en derin zeminine kadar çekiyorum gel gel gel daha derine daha da zemine doğru yerleş ey hikmet katmanı,yanımda orta şekerli bir kahve,yarı açık penceremin rüzgarıyla soğutulmuş bir kahve üstelik..

Sorgulayıcı ve çarpıcı bir yıl geçirdik..bir değişimin içindeyiz ve hala noktasını veya tam adını koyamadık..

Dört açılmalı gözler hele ki kalp gözü..asla boş boş şeylerle meşgul edilmemeli,burnumuzu açmalıyız ağzımızı açmalıyız kulaklarımızı açmalıyız..bütün duyularımızla Allah'ın OKU emrini yerine getirmeliyiz.

Şimdi vakit bol senaryo çok ama istikamet ve emir alabildiğine belirgin ve net..

Kimse vaktim olmadı diyemeyecek,fırsat bulamadım imkan bulamadım diyemeyecek..nerdeyse 14 aydır kendimize rezerve edildik..işitebiliyoruz görebiliyoruz..mazeret payımız ortadan kalkmış durumda..

ELhamdülillah..her halimize şükürler olsun..dünyevi bir çok şey kaybederken ahiretimiz için faydalı olacak bir çok şey de kazanmış olduk kanaatindeyim..

Düşüneceğiz bu yüzden,düşünmeye devam edeceğiz..kim,neden,neden ve nasıl?..hükümetler ülkeler izlenen politikalar,dünyevi menfaatler insani alçalış ve yükselişler..bunların insana ve insanlığa zararları ve faydalarını hepsini düşüneceğiz şimdi..

Caaanım doğa kendimi bildim bileli bu kadar güzel olmamıştı..biraz daha rahat bırakılsa kırlardan yatağımıza kadar ulaşır leylakların kokusu,buna da şükür,kırlangıçlar gelmeyecek sandım ilkbahar çok kısa sürecek sandım Ramazan güzel geçmeyecek sandım,çocuklarım çok üzülecek sandım ben öleceğim sandım,kasvetli yoğun darbenin yumruğu altında ezileceğiz inceleceğiz sandım..bir bakıma öyle oldu ama tarifi mümkün değil,incelirken ipek ipliği gibi güçlendik ve güzelleştik,koptuk kopacağız derken Allahın bir başka esması ile yüzümüzde tebessüm belirdi..gözlerimiz yaşlarını akıtırken yanaklarımızın ıslaklığı yüreğimizdeki yangına su serpti..işte böyle bir yıl böyle bir zaman dilimi..

Milyonalrca yeni kelime öğrenmem gerek tarif edebilmek için.Bu günden itibaren yazılacak tüm kitapları ben yazmalıyım bütün kalemler tabletler printerler ve matbaalar benim olmalı dünyanın bütün kütüphanelerinin raflarını benim kitaplarım benim cümlellerim doldurmalı ya Rab nasıl tarif edeyim,yetersizliğim şaşkınlığımdan ve aşkımdandır sevgili okur şahit ol,şahitsin zaten...bu kadar hikmet bu kadar ders bu kadar aydınlık ve karanlık sahtekarlık ve ifşa edilme daha evvel yaşandı mı bu dünyada bilinmez..

Ahir zaman ve teknolojinin zirveye yaklaşmış hali başımı döndürüyor,yokluyorum bazen sol yanımı..

-iyi misin kalbim?..

Atıyorsun..atadur.

Muazzam sahneler yaşayacaksın daha gözlerin ağlayacak pişmanlıklar ve sevinçlerle.

İnanıyorum,sen de inan buna..

Allah'ım..insan kalbiyle yüzyüze geldi,karanlıkta yastığı ile değil gökyüzü ile değil çiçek ile böcek ile ay ile güneş ile sevdiği ile dostu ile değil kalbi ile konuştu..

Orada Sen varsın Rabbim..Sana konuştu insan bilinçli veya bilinçsiz,yok bu yanlıi bir cümle olsun,bilinçli ama şeffaf bir kibirden ötürü itiraf etmekten çekinecek vaziyette konuştu seninle..

Korkusundan ötürü konuştu,kimseye söyleyemediklerini yine kalbine söyledi,Sana söyledi aslında..gördü insan kendini,ürkek kibirli dev ve bir zerre doygun ve bitkin aciz ve cılız,çarpılan ve azalan haliyle her çeşidini yüreğinin kalbinin türlü türlü rengini ve vaziyetini..

İtiraf edemeyenler çok ama herkes bildi..kimisi kabulendi farklı bir yola girdi kimisi eskisi gibi kimisi daha beter..

Bilen bildi Allahım bakan gördü Allahım..

Ah,Güzel Allahım..

...................

İyi ki doğdun kalbim..

Yine..yeniden..iyi ki varsın...

İyi ki varım iyi ki gördüm bu günleri,iyi ki gördüm bu dersleri bu gerçek yüzleri ve kimbilir daha nice çıplak gerçekleri hikmetleri lütuf ve Nisan yağmurlarının serinliğini kırların papatyalarını denizlerin dalgalarını ayaklarımın bileklerinde parmak uçlarımda tekrar menekşelerin dokusu,dünya...demo olmana rağmen perde perde aralanıyorsun,görüyorum az biraz öteyi..rüzgar esiyor pencereden,bir yusufçuk ötüroyr gecenin bu vaktinde kahvem soğuk gözlerimde sahur uykusu.. canım yanmış ciğerim yanmış iyi ki bu dünyada iyi ki bu şekilde..iyi ki..

Allahım Sen çok güzelsin Allahım  Elhamdülillah Elhamdülillah...

Bu şarkı da kalbime gelsin💛
Kiremithanem
Kiremithanem

”Bu Dünyada Çiçeklere Bakmak İçin Cehennemin Çatısında Yürüyoruz,Haydi Gelin,Çatıya Çıkalım!”

2 yorum:

Yorumunuz en kısa sürede sevgi ve alaka ile cevaplandırılacaktır.
Yorum yaptığınız için teşekkür ederim.