4 Eylül 2019 Çarşamba

Zengin Koca Bulmak İçin Tavsiyeler


Hayatlarını kurtarmak,farklı bir boyuta taşımak,arzu ettikleri yaşam tarzını elde etmek için zengin koca arayışı içinde olan genç kızlarımız olduğunu hepimiz biliyoruz.
Peki zengin bir koca bulmak için ne yapmalı?..
Zengin bir koca bulmak için nelere ihtiyacımız var?..sadece çok güzel olmak yeterli midir?
Aşağıda yer alan yazı bu tür soruları ve arzusu olan kişilere çok güzel tavsiyeler içermektedir.
Sahip olduğu tek ''güç'' güzelliği olanlar veya güzelliğine çokça güvenenlerin muhakkak okuması gereken bir yazıdır ayrıca.
Buyrun:

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden J.P. Morgan’ın CEO’su James Dimon, zengin koca avcısı bir kızın attığı elektronik postaya bakın nasıl cevap veriyor.
Önce kızın J.P. Morgan’a yolladığı elektronik postaya bir göz atalım:
“Sayın Morgan, size karşı dürüst olacağım. Bu yıl 25 yaşına giriyorum. Çok güzelim, iyi bir stilim var ve kaliteli şeyleri severim. Yıllık geliri en az 500 bin dolar veya daha fazla olan bir adamla evlenmek istiyorum.
Açgözlü olduğumu düşünebilirsiniz, fakat New York’ta yıllık geliri 1 milyon dolar olan insanlar maalesef orta sınıf sayılıyor. Çok şey istemiyorum.
Sizin sitenizde yıllık geliri 500 bin dolar veya daha fazla olan birileri var mı? Hepiniz evli misiniz? Bu konuları merak ediyor ve sormak istiyorum, sizin gibi zengin insanlarla evlenmek için ne yapmam gerek?
Bugüne kadar birlikte olduğum erkekler arasında en zengini yılda 250 bin dolar kazanıyordu. Central Park’ın batı yakasında, yüksek bütçeli rezidanslarda yaşamak isteyen biri için yıllık 250 bin dolar yeterli değil.
Size alçak gönüllülükle soruyorum;
1) Zengin bekârlar nerede takılır? (Lütfen bar, restoran, spor salonu, kulüp vs. gibi mekânların isimlerini ve adreslerini yazar mısınız?)
2) Hangi yaş kategorisine odaklanmalıyım? 3) Çoğu zenginin eşleri neden ortalama güzellikte? Birkaç kızla tanıştım; güzel veya ilgi çekici değiller ama zengin erkeklerle evlenebilmişler.
4) Kimin karınız, kimin yalnızca sevgiliniz olabileceğine nasıl karar veriyorsunuz? Benim hedefim evlenmek. Zengin bir adamla evlenebilmek için ne yapmalıyım?”
Saygılarımla
Bayan GüzelİŞTE DIMON’UN KIZA YANITI
“Sevgili Bayan Güzel, yazınızı büyük bir ilgiyle okudum. Tahmin ediyorum ki sizin gibi aynı soruları soran pek çok genç kız vardır.
Lütfen profesyonel bir yatırımcı olarak durumunuzu analiz etmeme izin verin. Benim yıllık gelirim 500 bin doların üzerinde, sizin kriterlerinize uyuyor, bu sebeple zamanınızı boş yere çalmadığımı umut ediyorum.
Bir işadamı gözünden bakarsak, sizinle evlenmek kötü bir fikir. Nedeni ise çok basit, lütfen açıklamama izin verin.
Detayları bir kenara bırakırsak, yapmaya çalıştığınız şey ‘güzellik’ ile ‘para’ ikilisini takas etmek: A kişisi güzelliği sağlar, B kişisi de bunun için ödeme yapar, gayet adil.
Fakat burada ölümcül bir problem var; sizin güzelliğiniz kaybolacak ama benim param iyi bir sebep olmadıkça tükenmeyecek.
Aslına bakarsanız, benim gelirim yıldan yıla artabilir, ancak siz yıldan yıla güzelleşemezsiniz. Bu sebeple, ekonomik açıdan bakarsak, ben değer kazanan bir varlıkken siz değer kaybeden bir varlıksınız. Hem de sıradan bir değer kaybı değil, katlanarak artan bir değer kaybı.
Eğer güzellik sizin tek varlığınızsa, değeriniz 10 yıl sonra çok daha düşük olacak.
Wall Street’te kullandığımız bir terimden yola çıkarsak, sizin için ‘takas pozisyonu’ diyebiliriz, ‘satın al ve bekle’ değil.
Sizi satın almak iyi bir fikir değil, bu sebeple kiralamayı tercih ederim. Çünkü alışveriş değeri düşen bir şeyi uzun süre elde tutmak hiç de akıllıca değildir. Şüphesiz; aynı şey sizin istediğiniz evlilik için de geçerli.
Bu yazdıklarım size zalimce geliyorsa bir de şöyle düşünün; tüm paramı kaybetseydim, beni terk etmez miydiniz? Aynı şekilde güzelliğinizi kaybettiğinizde, benim de çıkış yolunu bulmam gerekmez mi?
Yıllık geliri 500 bin doların üstünde olan insanlar aptal değil; sizinle yalnızca çıkarız ama evlenmeyiz. Size, zengin bir adamla evlenme fikrini unutmanızı öneririm.
Bu arada, yılda 500 bin dolar kazanan o zengin siz olabilirsiniz. Zira o kadar parayı kazanmak, zengin bir aptal bulabilme ihtimalinizden daha yüksek.”
CEO J.P. Morgan
Kiremithanem
Kiremithanem

”Bu Dünyada Çiçeklere Bakmak İçin Cehennemin Çatısında Yürüyoruz,Haydi Gelin,Çatıya Çıkalım!”

9 yorum:

 1. hahahaahaaa gülerek okudum ya, ilahi :) Geçenlerde Nathanael West- Gönül Abla ve Temizinden Bir Milyonu okumuştum. Oradaki Gönül abla diyaloğu gibi olmuş bu.. Ah zengin koca arayan genç kızlar ah.. :D

  YanıtlaSil
 2. Şu son yıllarda "Zengin Koca Bulmak" maalesef çoğu insanın hayali... ne zor bir şey ya bir de bunun için plan yap, entrikalar vs vs allah akıl fikir versin kadına da erkeğe de :))

  YanıtlaSil
 3. ayakta alkışlıyorum ve inanılmaz hoşuma gitti verdiği cevaplar :) bu zekasıyla az bile kazanıyor :)
  vardır elbette ki zengin koca bulmak isteyenler ama ben hiç bu seviye de düşünmemiştim :)

  YanıtlaSil
 4. Bu yazıyı daha önce okumuş ve çok gülmüştüm. Mantıklı tespitler var:)

  YanıtlaSil
 5. Morgan'ın cevabı çok isabetli olmuş :)

  YanıtlaSil
 6. Akşam eşime okumak istiyorum bunu, gerçekten güzel cevapmış :))

  YanıtlaSil
 7. Kizima en son vereceğim öğüt zengin koca aramasi olabilir. Kizlar okusun, ayaklarinin üzerinde sağlam dursun. Adam çok güzel cevaplamış zaten.

  YanıtlaSil
 8. ÇOK ENTERESAN BİR YAZI, MANEVİYATTAN YOKSUN VE TÜM YAŞAMLARINI MADDİYAT ÜZERİNE İNŞA EDEN İNSANLAR İÇİN BÖYLE BİR BAKIŞ AÇISI ÇOK SAÇMA SAYILMAZ. KEYİFLE OKUDUM. BU GÜZEL PAYLAŞIM İÇİN SİZİ KUTLARIM. GENÇ KIZLARIMIZ BU YAZIDAN GEREKLİ DERSLERİ ÇIKARACAKLARDIR BENCE.

  YanıtlaSil

Yorumunuz en kısa sürede sevgi ve alaka ile cevaplandırılacaktır.
Yorum yaptığınız için teşekkür ederim.