Bitlere Kesin Çözüm - Bu Yayında Bit Fotoğrafı Bulunmamaktadır

Bit tarağı

Bitlerden nasıl kurtulurum?
Bitler uçar mı?
Bitler nasıl ürer?
Bitler nasıl temizlenir?
Bitler zıplar mı?
Bitler günde ne kadar yumurtlar?
Bitlere kesin çözüm
Bitlere için gaz yağı
Bitler için sinek ilacı
Bİtlere karşı doğal çözüm
Bitler için lavanta yağı..vs vs..
Onu sür bunu sür ara,çocuğu nerde yakalarsan dizine yatır olmadı ayaktayken başını yokla yine ara.
Gece uyuyama kaşın,lafı geçince kaşın.Bu kabusu yaşamayan var mı acaba?
Yaşlılara sor komşulara sor diğer annelere çekine çekine utana sıkıla sor kaşın..
Markete git eczaneye git çeşit çeşit ürünler al eve gel çocukların yıkanmaktan tel tel ayrılmış uçuşan başlarına sür..ve tekrar çözüme ulaşama..kocakarı formüllerini hesaba katmıyorum bile.
Baştan al sonra bir daha sitelere gir kocaman kocaman bit resimleri ile yüzyüze gel daha da çok kalksın için korkun bir nebze daha artsın..
Tam bır kabus..
Bir kaç gün süren bir durum da değil üstelik,araştırdıkça korkusu da büyüyor insanın uzmanlaşıyorsun da bir yandan ne üzerine,bit üzerine..hele o korkunç devasa resimler yok mu aah ne gerek var onlara ne gerek var?..yani demek istediğim bitler için çözüm ararken bit denen o canlının anatomisini beynine kazıtıyorlar resmen...hiç şık değil :) neyse..
Bir çok aşamadan geçerek bir şekilde çözüme ulaşıyor insan veya ulaştığını sanıyor çünkü bitler gitse de içine yerleşmiş olan o korku bir türlü gitmiyor..öylesine eli başına gitse çocuğun hele bir de bir parça kaşınsa için ürperiyor geri mi döndüler diye çocuğu tekrar aldığın gibi yatırıyorsun dizine bir yoklama daha yapıyorsun..

Bit tarağı

Geçen sene tam da böyle bir hal içindeydik,ben ve kızlarım..
Evimize bit denen kabus çökmüştü,başıma ilk kez böyle bir şey geldiği içinde inanmakta zorluk çekmiştim.
Kim,benim çocuklarım mı bitlendi?
Benim çocuklarım?..
Öyle ya,temiz olan çocuklara gider bunlar,okullar açılınca sık sık yaşanan bir sorundur ebeveynlerin dile getirmekten çekindikleri bir durumdur üstelik.
Okulun yolunu tuttum müdürün kapısını çaldım durumu izah edip her sınıf öğretmeninin ebeveynleri çocukları yoklamaları için ricada bulunmasını istedim ama aldığım cevap daha da sarsıcıydı.
Böyle bir ricada bulunmak mümkün değil dediler,bu konuda bilgilendirme yapmak çocukların psikolojisini olumsuz etkileyeceğini vurguladılar ve en sonunda yaşadığımız bit sorununun bizden kaynaklandığını da hafif iğneleyici bir tavırla dile getirdiler(!)
Hem mahcup hem şok olmuş bir halde müdürün odasından ayrıldım..çocuğumu sorun ortadan kalkana dek okula göndermememi de sıkı sıkı tembihlemeyi ihmal etmedi kendileri sağ olsunlar.
Söz uzadı farkındayım,sorun uzun sürdü çünkü..benim de psikolojim iyiden iyiye bozuldu yat kalk kafamda hep aynı düşüncelerle tam iki ay boyunca yaşadım hala bu yazıyı yazarken bile arada bir kaşındığımı itiraf ediyorum.

Bit ilacı

Çözüm neydi?

Gerçekten,bitlerden nasıl kurtulduk?

Denediklerim arasında bir çok etkili yöntem vardı örneğin eczaneden almış olduğumuz yukarıda resmini gördüğünüz bu ürünle bit sorunu ortadan kalkar gibi oldu yani bir süre rahatladık ama gel gör ki 3-4 hafta sonra bitler tekrar baş gösterdi kısaca bu çözüm de işe yaramadı..
Dediğim gibi o kadar çok şey denedim ki bitlerden kurtulmanın imkanı olmadığını düşünmeye başladım.
Sonra bir gün uzun araştırmalarımın ardından koltukta oturmuş televizyon izlerken aklıma bir fikir geldi!
Madem ki bu bit denen illet kolay kolay saç telinden çıkmıyor madem ki bir tanesi bile çok sayıda yumurta bırakıyor çözüm bitleri değil yumurtalarını yok etmekten geçmeli..
Yumurtaları yok etmek çok çok zordur ama öyle pratik bir yöntem buldum ki büyük bir rahatlık ve memnuniyetle onu paylaşmak istiyorum..

Bitlerden kurtulmanın çaresi aşağıdadır:

Saç maşası-Saç düzleştirici

Saç maşası!
Evet yanlış görmediniz..
Bitlerden saç maşası ile tamamen kurtuldum..
Yüksek ısıya dayanamayan bit yumurtalarını yakarak büyümelerini böylece engellemiş oldum..
Saç maşası oldukça yüksek ısıya ulaşabildiğinden bit yumurtalarını tamamen öldürmektedir.
Yumurta yoksa yeni bit furyası da yok demektir bu değil mi? :))
Şükürler olsun!..
Ne gaz yağı ne lavanta yağı ne de eczanelerden alınan o pahalı ürünlere gerek kalmadı böylece..
Bu işlemi sadece iki kez yaptım ve bitlerden tamamen kurtulmuş olduk.
Bit yumurtaları saç tellerine sıkı sıkıya yapışık olduğundan saçlardan tamamen düşmeleri zaman aldı.
Bu yönetmi uyguladıktan sonra çocuğun başında tekrar minik beyaz yumurtalara rastlasanız bile asla endişelenmeyin çünkü hepsi ölüdür.Hala saçlarda bulunmalarının sebebi ısıdan dolayı saça iyice yapışmış oluşlarıdır.
Zaman içince onlar da su ile yavaş yavaş yok olacaktır.
Uzaklarda aramayın kendinizi ve çocuğunuzu yıpratmayın çözüm belki de elinizin altında yani evinizde..


Denemenizi şiddetle tavsiye eder bu tür sorun yaşayan özellikle annelere sabırlar diliyorumGeçmiş olsun bir daha da yaşanmasın inşaAllah..
Allahım kaşınıyorum yine :)))
Sen?

:)


Share:

10 yorum :

 1. Hii bu konu benim kanayan yaram gerçekten. Sınuf sırasında en kısalardan biriydim ve yanımdaki arkadaşımın sürekli kaşındığını ve bitleri olduğunun farkındaydum ama yerim mümkün değil değişemez çünkü kısayım onunla yanyana olmak zorundayım falan filan. Sonra ben de bitlendim tabi kaçamadım. Annem şok oldu çünkü en son 7 yaşında bitlenmiştim ve uzun saçlarımdan zor arındırmıştı. O zaman da 10 yaşındaydım. O günlerde de sınıfta bit kontrolü yapıldı şansıma, belki de bir veli istedi bilmiyorum. Tabi bende ve o arkadaşımda bit çıktı. Öğretmenim de herkesin gözünün önünce beni aldı o arkadaşımın yanına oturttu. Yani şunu demek istedi kibarca "Bitlenecekseniz orada izole olarak yaşayın bize bulaşmayın.". Eve ağlayarak gidince ailem okulu basmıştı bu ne terbiyesizlik diye. Benim defalarca yerimi değiştirin diye yalvardığıöı bildiklerinden ööğretmenime savunmuşlar beni. Psikolojim o dönem biraz bozulmuştu ne yalan söyliyim :D Başınıza geleni çok iyi anlıyorum ama zaten bit temiz çocuklara gelmez mi öyler derler hep. Çok geçmiş olsun. Ben de temizlendikten sonra yaklaşık bir sene her banyomda bit şampuanı kullanmıştım iyice arınsın diye :D Çok yazdım sustum

  YanıtlayınSil
 2. Bende kullanmuştım ilkokuldayken ,acaba bitlenmeyen çocuk var mıdır :)

  YanıtlayınSil
 3. tiii bizim zamanımızda "DDT=Dedete" vardı beyaz toz halinde. zehir, başımıza, elbiselerin dikişlerine ekilirdi. çok işe yarardı. ucuz atlatmışız anlayacağınız. o yüzden kolay kolay ölmez bizim nesil. arkasından mazot geldi, sınıfları mazotla silerdik bit, pire ölsün diye. başımıza da sürerdik elbette. :)

  YanıtlayınSil
 4. Okul ve sınıf ortamında oluyor..Çok çaba veriyoruz
  ama bitin sahibi bulunmuyor
  çözüm için editöre teşekkür ederiz

  YanıtlayınSil
 5. Çocukken mahalleden bir arkadaşımızın başına annesi detan sıkmış bitlerden temizlemek için.Şükür ama arkadaş normaldi,arıza bırakmamış yani :))
  Duyunca çok gülmüştüm.Bak aklıma geldi yine :))

  YanıtlayınSil
 6. Hayatım da bir kez bitlendim o da ortaokuldayken annemi hatırlıyorum çıldırmıştı neredeyse saç derisi denen bir şeyim kalmayacaktı keşke o zamanlar da böyle bir yazı olsaymış kısacası çok yararlı bir paylaşım olmuş:)

  YanıtlayınSil
 7. ayyyy büyük kızım ilkokuldayken maalesef bizde bu sorunla karşılaştık.
  aynen insanın uykularını kaçıran bir durum ama kesinlikle aklımda olsun ve çevremde bit sıkıntısı yaşayan olursa hemen söyleyeceğim....

  YanıtlayınSil
 8. Aman aman, upuzun permalı saçlarımla bitlenmiştim ben de bir kere. Otobüslerde kafayı yaslayıp uyumaktan geçmişti ihtimal.

  YanıtlayınSil
 9. Saç maşasının bit pirelerden kurtulmak için kullanılması ,gerçekten çok ilginçmiş..Denemekte fayda var bence..Yeni bir bilgi öğrenmiş oldum,elinize sağlık.. :)

  YanıtlayınSil
 10. Sevgi
  Dini hassasiyetin olduğunu düşünerek bir konuda uyarmak istedim. Dinimizde yakarak öldürmenin yasak olduğunu biliyorum. Acaba bu bitler için de geçerli midir? Eger öyle ise zararın bu yazı paylaşılıp yayıldıkça büyüyecek sanıyorum.

  YanıtlayınSil

Yorumunuz en kısa sürede sevgi ve alaka ile cevaplanacaktır.
Yorum yaptığınız için teşekkür ederim.

Designed by OddThemes | Distributed by Blogger Themes