Aroma Mutfak vs Kiremithanem


Çelişki içindeyim.
Nasıl oluyor da insan bir şeyi üretmek için zamanını verir,emek verir,özenir bezenir arzu ettiği yere ulaştıktan sonra kendi elleriyle yaptığını yok etmeyi ister?
Bu nasıl bir haldir a dostlar deyin bana?..
Kısa bir süre evvela Aroma Mutfak blogunu yayına aldım haberini de buradan vermiştim,ona özel olarak instagram hesabı da açtım minik minik ikonlar butonlar tasarladım logosuna kafa patlattım vs..sonra blogun genel görünümü ile de epey yordum kendimi bunun yanısıra fotoğraf çekimleri için ekipman aldım tabağı tepsisi arkaplanı derken kendimi biraz fazla kaptırarak makaleler okudum-izledim yetmedi bit pazarlarında dolaşarak en küflüsünden en eskisinden çatallar kaşıklar avına koyuldum..
Sonuç tatmin edici fotoğraflar da öyle kendimce güzel bir şey ortaya çıktığını düşünüyordum bu şekilde de yol almak istedim ancak ne ettimse umduğumu bulamadım,kendimi yalnız hissettim paylaşırken duyulan o keyifli hazzı bir türlü alamadım alamıyorum,geriye dönüp baktığımda verdiğim onca emeğin de heba olmasına gönül el vermiyor..
Tariflerimi kızlarım için bir sayfaya toplamak istedim asıl amacım buydu ve evet yavaş yavaş önce evimizde pişenleri paylaşmaya başladım lakin dediğim gibi gerek tariflerin hazırlık aşamasında gerek fotoğraflama süreci boyunca keyif alamadım belki bu halim görsellere de yansımıştır,bilemiyorum..
Sizce o blogda yayın yapmaya mı devam etmeliyim yoksa tariflerimi yine eskisi gibi burada Kiremithanemde mi paylaşmalıyım?..
Bana burası hem daha samimi hem daha keyifli geliyor zaman bakımından da daha tasarruflu oluyor tek blog yazmak çünkü artık herkes bilir ki olay sadece bir yayın paylaşmakla bitmiyor o yayının sosyal medyada da paylaşılmadan evvel belirli bir kitle oluşturma şartını beraberinde getiriyor bu da tabii ki ekstra vakit ayırmak demektir..
Aklım böyle böyle gelip gidiyor nicedir,tarifleri hazırlamış fotoğraflamış bekletiyorum da bir yandan..
Neyi nasıl sürdüreceğimi bilemedim..
Sizin bu konuda fikriniz nedir,siz olsanız iki blog iki instagram hesabı yürütebilir miydiniz veya nasıl bir formül bulurdunuz?..
Bu konuda düşüncelerinizi benimle paylaşmanızı rica ediyor herkese güzel bir gün diliyorum Cumamız bereketli olsun inşaAllah..

Yorumlarda buluşmak dileğiyle..


Share:

12 yorum :

 1. Sorunun cevabı yazınız da gizli keyif alamadığım bir şeyi yapmaya devam edemem size de tavsiye ederim hangisi size mutluluk veriyorsa onu tercih edin :) Hayırlı Cuma lar :)

  YanıtlayınSil
 2. Naçizane... Eğer maddi bir getiri ile ilişkilenmeyecek sadece keyfe keder,görev gibi değil de keyif verirse, gerek görürsen ve en önemli nokta kızlarına arşiv yapmak ise bence tek blogda, ona ayıracağın kategoride yaparsan daha az yorgunluk olur ve zamanla sıkmaz seni. Haa ama çok kişi takip etsin ve ileride maddi getirisi de olsun diye daha profesyonel yaklaşım içindeysen o zaman ayrı blog ve ayrı hesaplar gerekiyor bence. Tabi hak veriririm ki çook zahmetli ve ciddi bir hazırlık gerektiren şeyler girer bu 2.seçenekte. Hele de uzun soluklu olmasını arzu ediyorsan ciddi zaman harcarsın ki, işte bu noktada da günlük zaman yönetimi kısmından bu işe düşecek pay yeterli gelecek mi gelemez mi senin kararın gerekli tabi.
  Her iki durumda da ortaya çok cici şeyler çıkacağına eminim ve başarılar diliyorum.

  YanıtlayınSil
 3. Üzülerek ve utanarak söylüyorum ki diğer blogunuzu bilmiyordum. Ama sanırım tek hesaptan hepsini yayımlamak daha kolay ve etkili olur. Yani ben olsam öyle yapardım. Şahsi ve blog instagram hesaplarımı bile idare edemediğim için blog hesabımı kapatmıştım hatta.. Ama en hayırlısı, sizi en mutlu edecek hangisi ise o olsun dilerim :)

  YanıtlayınSil
 4. Bence tüm yazılarınızı bir blogda toplayın,çünkü yeterince yemek blogları var,size ait çeşitlemeli güzel yazılarınız arasında yemek paylaşımlarınız da ayrı bir renk katıyordu ve sizinde ifade ettiğiniz gibi daha sıcak bir ortamda yer alıyordu

  YanıtlayınSil
 5. Bence kontrolsüz güç güç değil...Birden fazla bloG yerine tek bir blog ile devam etmek DAHA mantıklı..Daha önce 4 ayrı blog yazdım bunlardan 3 tanesini sonra içerik çeşit azlığı ile kaldırdım.
  Bazen düşünüyorum her blogda 800 er konu yani 2400 konu ..Bu konuları bir araya getirip 3000 konulu tek blog olsaydı daha iyi olurdu..
  Birde işin enerji ve zaman kısmı var..
  Şimdi bir karar aldım...Tek blogda bütüncül bir şekilde yayın yapacağım...
  Ama kızınız için çocuklar için bir blog yazmak güzel olur..Hemde çok güzel
  Yinede kendi düşünceniz içinizden geleni uygulayın.

  YanıtlayınSil
 6. İki blog aynı zamanda iki sosyal medya hesabı ile uğraşmak gerçekten zor. Ve de yorucu. Ben de denedim. Ancak bir yerden sonra yetemiyorsun her ikisine de. Bu benim kendimde gözlemlediğim bir durum lakin senin bu işi çok güzel bir şekilde ilerlettiğini düşünüyorum. Evet arka planını bilmiyoruz. Ama bize sunulan kısmı harika. Aroma mutfak benim çok sevdiğim bir blog oldu. Oraya yazmaya devam etmen güzel olurdu. Yine de senin için hangisi kolay olacaksa, enerjini hangisinde daha iyi bir şekilde harcayabiliyorsan o blogda kal. MaşaAllah, zaten ne yaparsan yap, hep çok güzel yapıyorsun. İmreniyorum sana ♡ Başarıların daim olsun Sevgi ablacım :)

  YanıtlayınSil
 7. Ben yemek bloğunu ziyaret edip yorum yazmıştım. Ancak dersen ki, neresi olsun.. burası derim. Çünkü tek blog daima iyidir, yormaz. Üstelik senin bloğun farklı konular olsa bile, gerek fotoğraf kullanımın, gerekse renk seçimlerin birbiriyle oldukça uyumlu. Yani göz baktığında bir şeyleri reddetmiyor. Bence burda devam et. :))) <3

  YanıtlayınSil
 8. Aslında kararını çoktan vermişsin :) Burası senin dünyan, tariflerin neden burada olmasın ki! :)

  YanıtlayınSil
 9. Senin izlerini taşıyan bir blog olmuş kesinlikle. Emek verdiğin çok açık.

  Bence niş bir blog olduğu için tariflerini orada yayınla. Bu tarz bloglar çok ilgi çekiyor. Zamanla mutlaka kendi izleyicisini de bulacaktır diye düşünüyorum. Yolu açık olsun :)

  YanıtlayınSil
 10. bu aralar çok fazla bloğa giremediğim belli oluyor üzgünüm ki yeni bloğundan haberim yoktu.
  Kendini nasıl rahat hissedeceksen öyle yazmaya devam et ama sanırım iki bloğu idare etmek zor olsa gerek.

  YanıtlayınSil
 11. Yorum yapan herkese çok çok teşekkür ediyorum öyle kararsız ve arada kaldım ki bu yayına bile uzaktan ellerimi yüzüme koyarak bakıyorum desem yeridir dogrudur🙈
  Bu konuyu biraz daha düşünebilir burdaki kıymetli önerileri de dikkate almayı isterim.
  Sevgilerimi ve en samimi tesekkurlerimi iletiyorum hepinize tek tek,iyi ki varsınız❤

  YanıtlayınSil
 12. Şimdi baktım diğer blogunuza ve hayran kaldım. Fotoğraflar çok profesyonel. Değme yemek sitesine/bloguna taş çıkarır. Emek harcandığı o kadar belli ki. Tarifleri okuyamadım henüz ama ilk izlenim çok profesyonel ve kaliteli bir site olduğu yönünde. Tariflere de tek tek bakacağım ilk fırsatta! Emeğinize sağlık :)

  YanıtlayınSil

Yorumunuz en kısa sürede sevgi ve alaka ile cevaplanacaktır.
Yorum yaptığınız için teşekkür ederim.

Designed by OddThemes | Distributed by Blogger Themes