14 Mart 2019 Perşembe

Kedim İle Dışarıya İlk Çıkışımız-Doğa ile Tanışma


Beklentilerimi yüksek tuttum,isteğim de oldukça fazlaydı hava da iyi denecek turden dolayısıyla bugün yeni ve değişik bir şey yapmak için ideal görünüyordu.
Kedimiz Kemal daha evvel bir kez dışarıya çıkmış şok üstüne şoklar yaşayarak bu çıkışı hüsranla sonuçlanmıştı ama hata bendeydi,daha uygun bir zamanda çıkartıp onunla başbaşa kalmam gerekiyordu.
Bugün tam da öyle yaptım,kızları okula bırkatıktan sonra eve geri dönerek küçük bir savaş sonrasında Kemale tasmasını geçirebildim,evimize ilk geldiği dönemlerde inanılmaz saldırgandı ısırıyor tırmalıyordu şimdi bu halleri biraz azaldı tamamen ortadan kalkmayacağını biliyorum nihayetinde tırmalamak ve ısırmak kedinin doğasında olan bir şeydir üzerine fazla gitmemek lazım.
Sevdiği yiyecekten küçük parçalar vererek tasmayı geçirdim üstüm başım tüy içinde oldu ama aldırmak istemedim yoğunlaşmam gereken notka bu değildi çünkü.
Bir çok kez sakinleştirmeye çalıştım tasmayı asla ve asla kabul edecek gibi görünmese de tasmayı takmayı başardım,yanıma fotoğraf makinemi de almıştım ama Kemale o kadar yoğunlaşmış olmalıyım ki hafıza kartını evde unutmuşum haliyle fotoğrafları cep telefonu ile çekmek zorunda kaldım şarjı % 15'lerdeydi üstelik...
Kemali arabaya kafesine koymadan bindirdim,arabaya ulaşıncaya kadar alçak sesle konuştum başını okşadım.Arabada hiç bir sorun çıkmadı sanırım keşfedeceği bir çok şeyi olduğu için,sürekli koltukları koklayıp durdu,Kemal bugün çok fazla şey kokladı :))

Yürüyüş yoluna vardığımızda hafiften yağmur çiselemeye başladı ama hava ılıktı,kucağımda tutarak bir yürüdüm sonra yere bıraktım,bir ağacın yanına.
Şaşkın gibiydi,çevreye bakıyor kulakları sürekli her yöne dönüp duruyordu,bir çok yeri ve şeyi koklayarak tanımaya çalışıyordu,elimden kaçar diye tasma bağladığım kedim bir adım atmadan bin kez düşünüyor gibi görünüyordu benden kaçacağını düşünmem ne kadar da saçmaymış meğer.
Büyük bir ağacın gövdesine yaklaştı tırnaklarını ağacın gövdesine daldırdı,bir hamle ile ağacın gövdesine çıktı o ânı fotoğraflamayı çok isterdim ama şarj bitmek üzereydi,elimde tasması olmasaydı ağacın dallarına kadar tırmanacağından eminim,bu iyi olmazdı ,dallara çıkıp orada kalabilir aşağıya inemeyebilirdi çünkü.Tasma taktığıma bir kez dahasevindim bu yüzden.


Sevdiği yiyecekten almıştım yanına ama tedirgindi bir kaç kez vermye çalıştım oralı bile olmadı,yemedi.
Çevreyi inceledi yavaş yavaş,küçük adımlarla uzaklaşır gibi oldu ve o arada yağmur iyice hissedilmeye başladı arka bacaklarının titremeye başladığını gördüm yanıma gelerek sığınmaya saklanmaya başladı.Bu günlük bu kadar yeterliydi artık eve gidelim demek olmalıydı bu,kucağıma alarak tekrar arabaya döndük,sorunsuz bir şekilde eve ulaştık.Evin dış kapısına geldiğimizde bir an evvel içeriye girmek için sabırsızlanıyordu,eve girdiğimizde bacakalarımda dolanmaya,başını sürtmeye başladı,bunu neden yaptığını pek anlamasam da evde olmak eve dönmek hoşuna gitmişti,doğru mutfağa gitti biraz su içerek koltuğa uzandı ve hemen uyudu,ormanda üşüdüğünü tekrar hatrıma getirince üzerini bir havlu ile örttüm..
Başını kaldırıp bana kısık gözlerle baktı ve tekrar gözlerini yumarak uyumaya devam etti..
Haklıydı,bu günlük bu kadar macera yeterliydi :)
Aroma Mutfak
Aroma Mutfak

”Bu Dünyada Çiçeklere Bakmak İçin Cehennemin Çatısında Yürüyoruz,Haydi Gelin,Çatıya Çıkalım!”

20 yorum:

 1. ne kadar güzel bir macera olmuş öyle :) tatlış alışırs sanırım havalar az daha ısınınca :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu kadar kısa sürmeseydi ya :))
   İnşallah sık sık çıkarırım onu böylece hem alışır hem keyif alır.

   Sil
 2. harika ben de bahar gelince kızımı dolaştıracağım tasması bile hazır ama aramızda kalsın bir tek kemal bilsin babamız izin vermiyor çünki:))) sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 3. Sana dolanarak, minnetini ve sevgisini ifade etmeye çalışmış. Okşamak istedikleri zaman kendilerini okşatmaya çabalıyorlar. Tasma işini hiç denemedim ama ne güzel yapmışsın. Tırmalamaya da, toprağa basmaya da ne çok ihtiyaçları var, hele de biraz çim yemeye (Yaladıkları tüyleri vücutlarından kolay atabilmeleri için)bilirsin. Çok hoşlandım bu posttan. Gönlüne sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evde tırmalama kulesi var ayrıca ona çim de ektim ama elbette herşeyi evde yaşatamam çok keyifliydi ama kısa sürdü haftada bir kaç kez dışarıya çıkartır sizinle de paylaşırım❤

   Sil
 4. oy kurban olurum ben kuzum benim 😊🌸 zamanla tüm kalan huysuzluklar da geçer 😊ne güzel bir gün olmuş ikiniz için de Kemal'e sevgiler ❤😊 sevgiler canım benim 😊🌸❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok çok güzeldi ona bakıp anlamaya çalışmak da çok güzel inşallah daha çok gezmelerimiz olur canım sevgiler❤

   Sil
 5. Kemal'i çok sevdim. Zorlu ama keyifli de bir gün olmuş. Merakla yeni maceralarınızı beklıyorum ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah inşallah ben de çok isterim sizinle paylaşmayı,Teşekkür ediyorum.

   Sil
 6. Eminim çok keyiflidir. Havalar iyice ısınınca daha uzun çıkarsınız...

  YanıtlaSil
 7. Bence açılış çok başarılı olmuş. Bir sonraki daha uzun sürer :)

  YanıtlaSil
 8. Kemalcik milli olmuş... keyifli maceraları bol olsun... biz de okuyup mutlu olalım... :)

  YanıtlaSil
 9. ayy nasıl korku içinde bakıyor ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evde kaplan kesilen kedi dışarıda pek bir korktu🙃

   Sil
 10. Tasma merak ettigim bir seydi. Bizimkine artik olmaz gerci.
  Kemal keyif almis ki, surtunmus :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tasmayı pek sevmedi ama takmak zorundaydım dediğim gibi bir ağaca tırmanır da inemeez diye endişeleniyorum.
   Aslında Kemal doğayı beğendiğini eve gelince anladı sanırım :))

   Sil