2 Haziran 2018 Cumartesi

Ramazan Günlüğü 17'nci Gün-Kız Kurabiyesi


Ramazan günlüğü başlığı altında yazdığım yazıların az olduğunu biliyorum elimden geldiğince de yazma isteğime rağmen ne yazık ki pek mümkün olmuyor,diğer yandan sanki bir yerlerden kurtulmak için gün sayar gibi bir his oluşuyor içimde hani günler bir an evvel geçsin deriz ya bazen işte ona benzer bir his oysa bu ay hem çok güzel hem de bir çok açıdan bizlere çok şey yaşatan bir zaman dilimidir dolayısıyla anları gerçekten bir şekilde yakalayabilmek için gösterilen çaba asla yeterli olmaz diye düşünüyorum..

Dün akşam suları mutfağa girdiğimde mutfağa pek bir alaka gösteren büyük kızım kurabiye yapmak istedi,oysa ki oyun saatiydi bütün arkadaşları sokağa dökülmüştü.
Bu saatte böyle bir şeyi teklif etmesi ilginç geldi ya da gerçekten mutfağa girmekten keyif alıyor ki oyunundan bile vazgeçebiliyor diye düşündüm her neyse kurabiye yapmak istiyorsan elbette yapabilirsin dedim.

Onun isteği kurabiye yapmak benimse isteğim elinin alışması ve zaman içinde hoş hareketlerle içine sindirilmiş bir şekilde de aklında kalması şartıyla yemek hazırlamaya alışmasıdır.

Bir yandan ben akşam yemeği ile uğraşırken diğer yandan da kızımın kurabiyesi için malzemeleri çıkarttık,yavaş yavaş harcı hazır ettik,çırpıcıyı kazık tutar gibi değil de sütlaç yer gibi yumuşak hareketlerle karşıtırmayı gösteriyorum,derken kapı zili çaldı.

Ding dong kimdir gelen?
Kızımın arkadaşları..
Sokağa çıkmama nedenini sormak için kapıya kadar dayandılar,resmen hesap soruyorlar ve acilen cevap bekliyorlardı cevabı da kızımın hamurlu elleri verdi..
-Kurabiye yapıyorum sizin için burada,gelemem siz gidin,deyince arkadaşları üzüldü ve gittiler tabii ki ama bu gidiş uzun sürmedi çünkü kısa bir süre sonra yine geldiler ve kurabiye yapmak istediler böylece kurabiye yapımı tam bir şölene dönüştü..Ellerini yıkatıp harcı önlerine koydum..
Harç çok kısa bir sürede bitti,kızlar üzüldü ama pek bir keyif aldılar..
Kurabiyeler kızlar tarafından fırına verilip piştikleri sürece oynamak için sokağa çıktılar..
Mükemmel bir iş yaptık havasıyla üstelik:)


Geriye bunlar kaldı..
Kurabiyeler hem çikolata parçacıklı hem de tuzlu oldular ancak el birliği ile yapıldığı için pek büyük bir iştahla sokağa alındılar ve diğer çocukların göremeyeceği bir köşede afiyetle yendiler :))
Ramazanın 17'nci günü bu renkli görüntüler ve anılarla geçti Allah'a hamdolsun..

Kiremithanem
Kiremithanem

”Bu Dünyada Çiçeklere Bakmak İçin Cehennemin Çatısında Yürüyoruz,Haydi Gelin,Çatıya Çıkalım!”

8 yorum:

 1. Ne lezzetlidir o kurabiyeler :)

  YanıtlaSil
 2. instagramda ilk gördüğüm Allah`ım dedim kurabiye tarifi buldum derken bir okudum çocuklar kurabiye yapmış ama ortada tarif yok. Ufak bir hayal kırıklığı ama çocukların neşesini okuduktan sonra ben de mutlu oldum ki. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Niyetim yoktu ama sana favori ve herkesin beğendiği kurabiyemden bugün yapıp yarın evelAllah bloğa koyacağım,söz!

   Sil
 3. Fotoğraflar da o sevincin yansımasında yeterli oldu bence, çok tatlılar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kız çocukların enerjisine kapılmamak imkansız teşekkür ederim.

   Sil
 4. O tatliş kızları yerim ❤️ahahaha resimler inanılmaz güzel çocukların öutluluğunu görünce istemsizce gülümsedim bende😁

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslolan oydu zaten kurabiyelerin tadı değil ki çok güzel ve doğal gelişince o mutluluk herkesin içinde patladı resmen😍

   Sil