25 Mayıs 2018 Cuma

Ramazan Günlüğü 5-9'ncu Gün-Deterjanlar Kadınları Kısırlaştırıyor


Dr.Aidin SALİH  hanımefendiyi her anlamda geç tanıdım.
Daha bir kaç gün önce..
Youtube'da karşıma çıkan bir videoya tıklayınca bir hazine keşfettiğimi anladım.
Elbette ki ''şans eseri'' değildi bu keşif..şansa inanmam ama nasip..nasip bambaşka bir şeydir..bu bizim nasibimizdir canlar..
İnşallah istifade ederiz..

İslamı 40'lı yaşlarında tanımış,okuduklarını araştırarak hazmederek hayatına geçirmiş,Hakkın rahmetine kavuşmuş,ahiret alemine de göçmeden evvel insanlığa güzel bir eser birakmış bu güzel hanımefendinin videosunu da yazımın sonuna ekleyeceğim..
Kozmetik ürünlere ve ev içinde kullandığımız temizlik malzemelerine karşı daima şüphe ile yaklaşan biri olarak konuşmalarından çok etkilendim.

Gerçek Tıp adlı kitabını da hemen sonraki gün oğluma aldırdım..
Okudukça belki burada da paylaşırım ama bekleyemeyenler için hemen BURAYA tıklayıp kitabın içinden bir çok bölümü okuyabileceklerini de haber vermek istiyorum.

Evvela beni çok çok etkileyen öğrencisinin kaleminden doğum hikayesini paylaşmak istiyorum..

‘Neden doğumda ölen kadın kalmadı biliyor musunuz?’
derdi Aidin hocam. ‘ …Çünkü şehadete layık kadın kalmadı.’ Aidin hocam bana doğumumu yazmamı söylemişti, demek ki kendisinin vefatından sonra nasip olacakmış.

30 senelik ömrümde yaşadığım en özel en güzel anlardan ve anılardan birisiydi 2. doğumum. Doğum yapmak sadece dünyaya bir bebek getirmek değildi işte. Doğum fıtrata teslim olmak… Fıtratın Yöneticisine, Yöneticinin de kanunlarına dayanıp güvenmekti.

2. çocuğuma hamileydim. Hiç doktora gitmemiştim. Kız mı erkek mi olacak iki çocuğumda da bilmedim. Allah’ın vereceğine razı idik. Allah ne diliyorsa biz de onu dilemek istedik. Bu yüzden fazla merak da etmedik. Hiç ultrasona da gitmedik. Allah’ın 7 kat perde arkasına gizlediği bir canın cinsiyetini, ‘fazlasını eksiğini’ bir takım teknolojik aletler ile araştırmaya hiç sıcak bakmazdı Aidin hocam. Hatta tecessüs (casusluk) olarak nitelendirirdi. Hiçbir tıbbi ilaç veya vitamin de almadık. Her hamilenin demirinin düşmesinde de bir hikmet vardı. İki canlıyım diye yemeğe de abartmadım. Öyle güzel bir hamilelik geçirdim ki, öyle huzurlu, öyle rahat… Aidin hocam doğumda farklı bir özellik olmadığını, her şeyin ancak bir doğal süreç olduğunu söylerdi. Ben de bunun doğru olduğuna kalpten inandım.

Doğumda sadece eşim yanımda olsun istiyordum. Nitekim öyle oldu. Birinci doğumumda ebe gelmiş. Modern tıp eğitimi aldığı belli, çok fazlaca müdahalede bulunmuştu. Aynı hatayı tekrarlamak istemedim. Zaten doğum aşama aşama yönetiliyordu Rabbim tarafından. Sancılarım başladı, yalnızdım. Eşime haber verdim, geliyordu. Sancılar girdikçe ‘Ya hayrunNasirin’ dedim. Ve bir ara öyle bir istiğfar çektim ki hayatım boyunca böyle samimi istiğfar çektiğimi hatırlamıyorum. Hadis-i Şerif’te belirtildiği gibi doğum günahları döküyordu ve ben bu doğumumda bu Hadis-i Şerif’te anlatılana nail olduğuma inanıyorum.

Doğumun sonuna doğru eşim geldi. Ayaktaydım, Yahudi tıbbın öğretisine inat, ayakta doğum yaptım. 2 defa eşimin adını söyledim. ‘Benim adımı deme, Allah de’ dedi bana. Ve ben o ara ‘Ya Hayy’ diye zikretmeye başladım, gayri ihtiyari. Öyle kolay ve güzel bir doğum oldu ki, o anın feyzi ve bereketi beni aylarca Allah’a çok yakın hissettirdi.

Şu detayı da paylaşmak isterim. Bu doğumdan önce birkaç yıl burnumda kırmızı bir leke vardı. Aidin hocamın öğretisine göre burun kalp halini belli eder. Ben de şahsen bu lekeyi hep kalpte bir leke olarak görüyor ve doğuma kadar geçmesi için Allah’a dua ediyordum. Doğuma kadar geçsin ki, o an gelince en hazırlıklı halde olayım. Ama doğum başlamış, burnumdaki leke geçmemişti. Doğumdan hemen sonra geçeceği de hiç aklımın ucundan geçmemişti. Günahlarıma kefaret gibi doğumdan hemen sonra silinip gitti.

Bu doğum ile anladım ki hayatımızın hangi safhasında ve hangi hal üzere olursak olalım, ancak fıtrata ve Allah’ın kanunlarına müdahale etmedikçe kazanabilir ve bu noktada mütevekkil olabiliriz. İlahi kanunlara müdahale etmemenin imanî bir mesele olduğunu ben Aidin hocamdan öğrendim. Hep bunu öğretti bize, Allah’a güvenmeyi öğretti. Ahir zamanda müslümanlığımızı ve hatta insanlığımızı bu şekilde elimizden almaya çalışanlara karşı tek başına ayakta duran değerli bir mücahide idi Aidin hocamız. Allah ondan binlerce kez razı olsun.
Şimdi ne zaman günahlara gark olduğumu hissetsem, doğumumdaki hali hasretle arıyorum. Vesile olan o büyük insana da gani gani rahmet diliyorum.


Aidin Salih’in bir talebesi

Günümüzde kozmetik dünyayı sarmış durumda,tıp Allah'ın varlığını hesaba katmadan yol alıyor,haliyle hikmetleri de onların gözünde bir önem arz etmiyor..insanlık tıbba nerdeyse tapacak noktaya geldi,bazen Allah'tan çok doktorlara güveniliyor....hemen hemen hepimiz özellikle içeriğinin tam olarak ne olduğunu bilmediğimiz bir çok ürünü yüzlerimize bedenlerimize sürmekten çekinmiyoruz.
Güzel olma pahasına sağlığımızı riske atıyoruz..
Öyle söylentiler varki..akla zarar türden..
Ancak bu başka bir yazının konusu olmalı,ciddiyetini bu satırlar arasında azaltmak istemiyorum..

Yazımın başında bahsettiğim bu  kıymetli hanımefendinin videosunu ekleyeceğime dair sözüm vardı o da bugünkü yazımın armağanı olsun..*not:
biraz dağınık bir şuurla yazdığım için cümlelerim devrik ve hatalı olabilir bu sebepten dolayı beni bağışlamanızı ümit ediyorum.


Kiremithanem
Kiremithanem

”Bu Dünyada Çiçeklere Bakmak İçin Cehennemin Çatısında Yürüyoruz,Haydi Gelin,Çatıya Çıkalım!”

8 yorum:

 1. Ben de yeni tanıştım sayılır. Ne tevafuk değil mi? :)
  Ramazan-ı şeriften önce bir arkadaşıma gitmiştim. Bu kitaptan onda varmış. Bana gösterdi. Sonra ben de netten araştırdım ve pdf olarak buldum ve okumaya başladım. Bu arada bazı videolarına da baktım. Hepsini uygulayamam belki ama kendimde gördüğüm hataları düzeltmeye çalışacağım. Mesela kan grubuma göre kırmızı et yememem gerekiyor. Bunu azaltmaya başladım bile. Zaten kendisi de Allah'ın helal kılmasından sebep haftada bir yenebilir diyor.

  Modern tıp dedikleri şeye hiç ısınamadım zaten. Doktora gitsem de verdikleri ilaçları kullanamıyorum. Çoğu haram maddeler içeriyor. Hz. Allah haramdan şifa verir mi? Buna inanamıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok kıymetli bir eser olduğunu düşünüyorum zaman ayırıp incelemek isterim
   Modern tıbba gelince orada hep biseyler eksik kacak gibi yalnız bu tur insanların sayisi artıkça bilincimiz de değişecektir diye umit ediyorum.
   Allah sayılarını artırsın.

   Sil
 2. Alternatif tıpta öncü ve inancımıza yakın hatta kana göre beslenme takvimi çıkaran hayırlı bir Hanım Hoca. Kitabı dd ayrıca 'izlenesi' 'incelenesi türden.
  Allah ondan ve onun gibi insanlardan razı olsun.

  Sizden de bizden de. .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hamdolsun..gec bulduğuma üzüldün ama olsun karşıma çıkmış olması bile bir lütuf Allah ondan razı olsun sizden de teşekkür ederim.

   Sil
 3. başlıkla girdim yayınına daha sonra Aidin Salih yazsını gördüm ve bir tebessüm aldı yüzümü :))
  ne güzel bir tevafuk ki bende daha bir hafta olmadı bile tanışalı bir şekilde benimde karşıma youtube den çıktı..ve beni çok etkiledi yani sadece videolarını izledim ve eve gittiğimde falan değişik bir hal bıraktı bende elhamdülillah..bir kaç gün sonra bende sipariş vermeyi düşünüyordum ve gerçekten Allah kendisinden razı olsun çok güzel bir eser bıraktı bizlere hatta vefatından 10 gün önce falan da oruçlu olarak ölmeyi dilediği için son anına kadar oruç tutmuş :)
  emeğine sağlık abla çok mutlu ettin beni bu yayınınla :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok benimsedim ve sevdim kendisini,bir abla gibi bir ana gibi konuşuyor.
   O halde bende de hasıl oldu dilerim isitfade ederiz bilgilerinden canım benim Allah razı olsun mutlu olman beni de mutlu etti.

   Sil
 4. İlaçlara hep şüpheyle baktım. Keşke bu hanımı yeterince anlayabilsek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herşey öyle bir hal aldı ki can insan tam olarak ne tükettiğini bilemez hale geldi.

   Sil