15 Mayıs 2018 Salı

Mim:Blog Muhasebesi


Gündemden düşmek üzere olan bir mim var elimde henüz hazırlamadığım için de kendimi huzursuz hissediyorum Ramazan gelmeden bir an evvel yapsam iyi olur :)
Mim daveti evvela Sevkoz kuzumdan geldi,çok teşekkür ederim kendisine.

''Blog Alemine Nasıl Girdin?''

Biraz araştırırken biraz araştırırken bulduklarımı sadece kendime saklamayıp nasıl değerlendiririm diye düşünürken blog ile tanışmış oldum.
Blog kavram olarak sistem olarak benden çok uzak ve çok yabancısı olmama rağmen bir süre sonra baktım ki aslında blog yazmak cidden çok güzel bir uğraş olması dışında bilgilerin de çok güzel bir şekilde aktarılabileceği bir platformmuş meğer..Sevdim :)

''Hangi Blog Sana İlham Oldu?''

Okuduğum,denk geldiğim ve izlediğim bir çok blog oldu ama ''x blog bana çok ilham oldu'' diyebileceğim sadece bir blog yok.
Bir çok blogdan fikirler almışlığım olmuştur veya örneğin yorum yaparken o yorumdan bloğuma yayınladığım bir yazı bile meydana gelmiştir.
Bu yüzden filanca blogdan çok ilham aldım diyemem ama tüm bloglardan mutlaka bir şeyler aldığım kesin.

''Bloga Yazdığın İlk Yazı İle Son Yazı Arasında Fark Var mı?''..

Bloga yazdığım ilk yazım karşılama yazısıydı burada.
Bir diğeri de en son yazdığım Istanbul yazısıdır,ben aradaki farkı ne yazık ki görsem bile objektif olup bir şeyler yazamıyorum bu konuda.Okuyup da değerlendirebilen görüşlere de ihtiyacım elbette var.Blogumun içeriği ve genel çizgisi ile ilgili,vakit ayırıp okuyan kişilerin düşüncelerini elbette çok merak ediyorum sanırım en sağlıklı görüş o kafalarda :)

''Yakın Çevrendeki İnsanlar Bloğunu Biliyor mu?''

Bu açmış olduğum düzenli olarak yayın girdiğim 3'ncü blogumdur.Bir öncekilerini herkes biliyordu yani beni bilen herkesin haberi olmuştu çünkü sosyal medyada paylaştığım yayınlar zaten benden çıkıyordu dolayısıyla gizli tutmamak gibi bir akılsızlık etmiştim.Hoş,bilenler haberi olanların tavırlarında bir saygı sezmedim değil ''bak bak senin böyle meziyetlerin de mi varmış!''diyenini de gördüm veya yazdıklarımı çok beğenenler olduğunu da gördüm ama şahsen ve artık blogun gizli kalınması gereken bir şey olduğuna inanıyorum(kişisel blog olduğu için daha çok)artık ailem elbette bir blogum olduğunu biliyorlar ama nedir nasıl bişeydir bilmiyorlar.
Hem,insanız ya,bir bakmışsın bu aleme kapanmış gözlerim,çocuklarım özellikle yazdıklarımı paylaştıklarımı görünce çok acı çeker bence,yani bir keder yeri olur onlar için dolayısıyla özellikle onlar bilsin istemiyorum.

''Blog Yazmak Yaşantına Ne Kattı/Ne Çıkardı?''

Açıkçası getirisi de çok götürdükleri de.
Örneğin ben çok rahat bir insandım ve çok da net.
Düşüncelerimi söylemem gerektiği zaman söylemekten çekinmezdim.Kırıp dökerek değil,burası önemli ama esirgemezdim.
Blog yazmaya başladığımdan beri bu değişti,çeşitli insanlarla birlikte yaşamam birsanattır çünkü.Biraz senin gibi olmalarını veya seninle geçinmelerini istediğin insanlara karşı sen de bir şeylerde evet ödün de vermelisin esnek de olmalısın toleransın da değişebilmeli.
Ben bunu blog sayesinde çok geliştirdim diye düşünüyorum.Oysa göz gözü görmüyor içimden geldiği gibi davranmak gayet kolay burada ama önemli olan kolay davranabilecekken saygılı ve sevgili davranmak yeri gelince de yapman gerekeni yapmak ve söylemektir.Orantılı.

''Şu An Bu Mim İle Birlikte Kaç Yazın ve Kaç Sayfa Görüntülemen Var

?''

Bu mim ile birlikte toplam 198 adet yazım mevcut,toplam sayfa görüntülemem ise 120bin görüntülemem var.Blogum 8 aylık bir blog.
İstatistiklerim yayın girdiğim günler çok iyi oluyor yayın girmediğim zamansa doğal olarak düşüyor.
Ancak aslolan istitasitikler değil edindiğin yer ve çevrendeki insanlarla olan bağındır bunu mutlaka göz önünde bulundurmak gerek zira bir önceki blogum 1400 küsür izleyicisi olan bir blogdu günlük istatistiklerim yüksekti,kapattıktan sonra bir daha okunmam sevilmem diye kaygı yaşamama rağmen samimi olduğumuz muhabbetimiz olan insanlarla hala birlikteyiz bu da tüm rakamlardan daha değerlidir.
Bunun yanısıra insan istediği kadar popüler olsun devir onu kolayca tüketip kısa bir sürede unutabiliyor,herkesi memnun etmek zor insanlar için yaşamaksa akıl işi değildir haliyle derim ki;çok da şey etmeyin,kendiniz olun ama olabilen en iyi kendiniz olmaya gayret gösterin :)


Canı çeken yapıversin ;)
Sevgiler,itibarlar...
Kiremithanem
Kiremithanem

”Bu Dünyada Çiçeklere Bakmak İçin Cehennemin Çatısında Yürüyoruz,Haydi Gelin,Çatıya Çıkalım!”

14 yorum:

 1. :))) aslında şu blogunu biliyorlar mı kısımında hiç böyle düşünmemiştim ama çok haklısın..
  bilmiyorum ama ben tanıdığım biri yazılarımı okuyunca çekiniyorum :) onun dışında pek bir şeyim yok ama senin dediğinde çok çok doğru :)
  iyi ve düşünceli bir Annesin saygı duyuyorum ve özeniyorum da :)
  yayının çok güzel olmuş özellikle senin mim yayınlarını çook seviyorum farklı bir bakış açın olduğunu düşünüyorum :) böyle iştee ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buyuk bir köse yazarı bile olsa insan onu cik iyi tanıyanlar okudukça çekinir bence yaa..
   Paket geldi miiii💕

   Sil
  2. evet ya ayneen öyle :))
   yok abla ben evde değilim ama bildiğim kadarıyla daha gelmedi :) gelince haber veririm inşAllah 💕

   Sil
  3. Heyecanla beklemekteyim :)

   Sil
 2. Güzel bir mim olmuş. Bu sayede ilk yazınızı da okumuş oldum. Aslında farklı konularda yazılmış olsalar da ilk ve son yazınız arasında bir bütünlük var. Yani "Beni Kiremithanem yazdı" diye bağırıyorlar. İkisi de çok güzel. Sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Insan fark edemiyor hakkıyla kendini çok teşekkür ederim💕
   Benden de sevgiler hayırlı ramazanlar.

   Sil
 3. Çok ilginç, ben dünyadan ayrıldığımda çocuklarıma kalacak yazılarım olsun diye yazıyorum, evet üzülüp hüzünlenirler ama (Ki zaten üzülecekler yazılarımı görmeseler de) yürekleri de sımsıcak olur.

  İyi ki blog açmışsın , nice yazılara.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Burası biraz bana kalsın o halde sen de haklısın canım;)
   Insallah hep beraber nice yazılara Handancım.

   Sil
 4. İlk yazın ve son yazın arasında bir fark yok aslında, ben senin adını okumasam da o yazının sana ait olduğunu anlardım. Kelimelerinin büyüsü hep aynıymış.
  Blog yazdığın için, seni tanımış olduğum için çok mutluyum.
  Sen iyi ki varsın buralarda, hep ol, hiç gitme💕🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tatlı Zeynebim çok teşekkür ederim.Asıl siz iyi ki varsınız samimiyetiniz ve sıcaklığınız bana gurbeti bile unutturuyor inan ki,Allah razı olsun.

   Sil
 5. O kadar çok yeteneğin var ki bence bu blog bunları keşfetmen için bizim de keşfetmemiz için çok güzel bir yer oldu bence. Harika fotoğraflar çekiyorsun, çok net ve güzel bir dille yazıyorsun, kimi zaman hiç düşünmediğim konuları hatırlatıyorsun bana. Ve nefis bir göz zevkin var. Bu sadece fotoğraflarında değil, ince ince hazırladığın her görselinde belli oluyor. Ben de bu mimi fırsat bilerek düşüncelerimi paylaşmak istedim.

  Umarım daha uzun yıllar hep beraber oluruz buralarda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah razı olsun ne güzel bir yorum yazmışsın sen,böyle güzel bakmış güzel görmüşsün.

   Sil