5 Ocak 2018 Cuma

Anne Kafası-Yarıyıl Tatilinden Düşünceler


İçimde şöyle stresimsi şeyler var.
Birileri sürekli çağıracak bir yerde bir kıyamet kopacak da bana gerek duyulacak gibi..son günlerin telaşından olsa gerek küçüğüm hala tamamen kendine gelmiş değil,filmlerdeki kimsesiz çocuklar gibi bakıyor gölzerime,mahzun mahzun.
Noldu evladım noldu çocuğum sana diye diye öper koklar sarılırım,noldu gerçekten bu çocuğu hangi ara nasıl üşüttük biz aklım almıyor..
Her gün dışarıya çıkartırım tamam ama çoğunlukla araba ile çıkıyoruz dışarıda da pek fazla kalamıyoruz zaten soğuktan veya yağmurdan dolayı kendine gelemedi bir türlü..
Evin içinde ruh gibi dolanır dayanamıyor yüreğim bu duruma onunla yatıyor onunla kalkmıyorum hamdolsun ki mız mız değil en azından kendi halinde oturuyor veya ablasının oyunlarını izliyor bazen katılıyor..

Uykusu gelince ''Anne ben yatmak istiyorum'' deyip uzanıyor ve uyuyor..iyileşir inşallah bir an önce ilaçlarını vermeye devam ediyorum evden çıkamıyorum,alışverişe çıkınca da hemen işimi bitirip eve dönüyorum telefona bile bakamıyorum..belki de biraz abarttım ama zaten yarıyıl tatilindeyiz herkes çoğunlukla evde,oğlum büyük kızım eşim teyzemiz herkes evde oluyor..Çocukların arkadaşları geliyor bazen oyunlar hiç bitmiyor bir oda içinde sınırlı olmadıklarından dolayı da oyun bazen hiç olmadık yerde kuruluyor,ergen oğlum işinden aldığı ilk maaşı ile yeni bir elektro gitar aldı,pek sıcak bakmasam da sokaklarda gezmesinden olur olmaz kişilerle vakit geçirmesinden veya telefonu elinden düşürmemesinden iyidir..okulun müzik grubu var ayrıca öğrenmesi gereken parçalar varmış böylece gün içinde canlı müzik eşliğinde hamur oyunları partisi var,buyurmaz mısınız :)..

Akşamları çocuklar erken yatıyor çok şükür..benim de film izleme veya kitap okuma imkanım oluyor,okul yok nasılsa sabah bir yerlere yetişmek zorunda değilim erken kalkmak zorunda değilim bu anlamda zaman genişledi sanki..evde çok fazla aktivite var bolca oyunlar var onları da ayrı bir yayına alıcam rengarenk görüntüler eşliğinde.
Çocuklar gerçekten renktir her biri farklı özel bir renk onlarla renkleniyor hayat bazen ciddi olaylara bile farklı bir anlayışla yaklaşıyor insan çoğu zaman şükrediyor bazen en kederli durumlarda bile gülmesine ümidini taze tutmasına sebep oluyorlar..

Yaşım ilerledikçe anneliğin nasıl bir duygu nasıl bir hal olduğunu daha farklı yönlerini göryorum..Annelik hep keşif aslında ama bu keşifler kendi içinde olur kimseler bilmez bazen ama anne bilir,kişilik ve alemlerin içinde geçiştir annelik bazen,senden olan bir canlının içindekilere karışmaktır ya da çoğalmaktır sabretmektir fedakarlıktır umuttur direnmektir zorlukları göğüslemektir kendini unutmak veya hatırlamaktır bazen..

Böyle durumlarda hayatımın farklı olmayışına seviniyorum,elbette benim de bir kariyerim olsun isterdim,hani olur ya bir yerlere gelmek bir şeyleri bir alanda başarmak,işte bu istek bende de baş gösterdi zaman zaman ama insan yetiştirmek çok farklı bir şey,az çok iş hayatını da gördüm yaşadım çünkü,bunun ne denli önemli olduğunu ya yıllar sonra ya da bir an içinde anlayabiliyor insan..

Çözmek imkansız tanımlamak da öyle..annelik çok büyük bir nimet bu sebeple de büyük bir imtihandır.
Yaptıklarımız belki her gün başka kişiler tarafından takdir edilir şeyler değil diye düşünebiliriz zaman zaman ama dünyaya ve topluma bir insan kazandırmak asla takdir edilmeyecek bir durum değildir..bunun üzerine çok şey yazabilirim ama bilgisayardan kalkmam gerek...

Akşam yemeği vakti.. :)

Görüşmek üzere,Allah'a emanet..Kiremithanem
Kiremithanem

”Bu Dünyada Çiçeklere Bakmak İçin Cehennemin Çatısında Yürüyoruz,Haydi Gelin,Çatıya Çıkalım!”

16 yorum:

 1. Hiç 3 çocuk annesi bir kadın olarak hayal etmemiştim sizi. Çok şaşırdımm gerçektennn ☺ Çok çok geçmiş olsun minik kuzuya da, Rabbim en kısa zamanda şifasını versin inşaAllah ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şaşırttım mi sizi niye ki🙃
   Allah razı olsun inşallah teşekkür ederim.

   Sil
 2. Canım inşallah yakında düzelir güzel kızın.Malesef salgın var
  Bizde atlattık bu süreci...Allah tüm çocuklara güzel yazılar yazsın inşallah
  .
  Anne olmak,çocuklarımızı sağlam bir birey olarak yetiştirmek gerçekten zor ve büyük emek isteyen bir şey.
  Allah hepimizin yardımcısı olsun.
  Sağlıklı günlerimiz olsun.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah muvaffak oluruz İncim.
   Teşekkür ederom❤

   Sil
 3. Prensese çok geçmiş olsun. Kıyamam ona. Çocuk yetiştirmek kariyerlerin en zoru bence. Çünkü geleceğin büyüklerini yetiştiriyorsunuz. Ne mutlu size:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstifa da edemiyor insan🙃
   Çok teşekkür ederim Allah bütün annelerin ve yakından ilgili olanların yardımcısı olsun.

   Sil
 4. Ellili yaşlarda iki kadın dün gece çocuklara davranış şeklimiz üzerine 1 saatten fazla yazıştık. İşte anne olmak böyle bir şey. Öğrenmenin sonu yok. Hala ve daima...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öğrenmeye açığım😊..bu dersler hiç bitmeyecek se gelir Tülin hanım..Öyle görünüyor.

   Sil
 5. Cennet annelerin ayakları altında. Ne güzel değil mi Sevgiciğim. Miniğe acil şifa yavrularımıza güzel yazılar niyaz ediyorum. Sana da güç kuvvet diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu ayet öyle muhteşem ki..çoğu zaman nasıl olur da Cennet bizden daha alt seviyede olduğunu düşünürüm ama annelik öyle duygular barındırıyor ki Allah'tan başka anneleri ve kadınları anlayan yoktur kanaatine varıyorum.
   Elhamdülillah.

   Sil
 6. Tatlı kızın bir an evvel iyileşsin artık.

  Evdeki kalabalık ortam ne güzel :)

  İnsan hiçbir zaman doğruyu yapıp yapmadığını anlayamıyor, hep eksiklik hissediyor, yirmi dört saat mesaisi de cabası ama annelik en güzel meslek bence :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dün ben de böyle dedim :)
   Anne olmaktan hamdolsun çok çok memnunum ben de Handan :)

   Sil
 7. Evde canlı müzik keyfi şahane oluyordur eminim :))
  Minik güzellik de inşallah iyileşir bir an evvel... Kıyamam ben ona :/

  Güzellikler diliyorum size.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canlı müzik güzel oluyor evet ama benim istediklerimi çalmıyor :((
   Teşekkür ederim canım.

   Sil
 8. ama baksana resimde hepsi de ne kadar huzurlu :) vallahi bir süre sadece resim inceledim :) itiraf ediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Du bakayım :)

   Hıı evet öyleler hakikaten:)

   Sil