26 Kasım 2017 Pazar

Albino Hastalığı-Beyaz İnsanlar Beyaz Hayvanlar


Görünüşleri itibari ile saf temiz ve tertemiz olurlar.Dünya üzerinde hem insanlardan hem de hayvanlardan bu tür canlılara rastlamak yirmibinde (20.000) bir ihtimalimiz olsa bile böyle canlıların aramızda olduklarını ancak onlarla karşılaşınca inanabiliriz.

ALBINO
Hayatımda bir kez Albino olan bir adam görmüştüm.Saçları,kaşları,kirpikleri bembeyazdı..
Doğada yaşayan bir çok hayvanın beyaz oluşları beni rahatsızlıktan çok hoşnutluk hissetmeme sebep oluyordu ama insanın başka bir insanla yüzyüze gelip o insanın bembeyaz olduğunu görmesi şaşırtıcı,en azından..

Kaynağı bir hastalık olduğunu açıklayan bilim neden hem insanlar hem hayvanlarda meydana geldiğini bilmem açıklayabilir mi?
Bu iki canlı arasında ortak olay şey nedir diye merak etmeden edemiyorum lakin böyle bir insan ile karşılaşmak çok ilginçtir.

Acaba dünyaya inen bir melek midir acaba melekler böylemidir diye sorguluyor insan..
Albino olan bir insan görünce tabii ki ama karşılaştığı bir hayvan ise örneğin hayran hayran izlemekten de kendini alıkoyamıyor..

Albino aslında bir genetik bir bozuklukmuş,vucüdun melanin pigmentini üretememesidir kısaca..
Acaba biz bu güne dek kirpiğimizin doğal rengi tenimizin melanin ürettiğine hiç şükrettik mi bilmem ama şükredecek sayısız nimetler taşıyan canlılar olduğumuz kesindir.

Değişmek veya kendimizi değiştirmek başka bir şeye benzetmek bu yüzden mi günahtır?

Albino Hastalığını Görseller İle Daha Yakından Tanıyalım:


ALBINO

ALBINOVe Albino bozukluğuna sahip hayvanlar:
Kiremithanem
Kiremithanem

”Bu Dünyada Çiçeklere Bakmak İçin Cehennemin Çatısında Yürüyoruz,Haydi Gelin,Çatıya Çıkalım!”

4 yorum:

 1. Görseller bir aradayken başka bir dünya olmuş, beyazdan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten öyle bir antüm insanalrın böyle olduğunu hayal ettim de sanki başka bir alemde gibi hissettim :)

   Sil
 2. ben nedendir bilmiyorum ama sürekli görüyorum hatta hafızlık yaptığım dönemlerde ki hocam da böyleydi hep hayrandım kendisine :)) doğru mu bilmiyorum ama albino olan insanlar bizden daha da zeki oluyorlarmış öyle duymuştum ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha zeki olup olmadıklarını bilmiyorum Öznürcum ama şundan eminim ki Allah birinden bir şeyi esirgediyse mutlaka başka bir meziyet bahşetmiştir Rabbimiz adildir..mutlaka bir yönleri baskındır.

   Sil