13 Temmuz 2018 Cuma

Yaz Günleri Ne Rahat


Bir yandan tatil bir yandan gündelik hayatın değişmesi bloğumu arkaplana atmama neden oldu.Diyeceksin ki;mevsim yaz yıl boyunca koşmuşsun olsun o kadar..haklısın da ama insan buralara ihanet etmiş gibi hissediyor,o duyguyu ne yapmak lazım bilemedim..
Bambaşka bir yerdeyim şimdi,son iki haftadır herşey değişti..
Yattığım,uyandığım yer,uyanınca gördüğüm manzara,suyum,kahvemin tadı,evime gelen kişiler..herşey değişti..

Çocuklar daha özgür daha rahat daha gevşek..geriye bırakıp tekrar kavuştuğum komşular değişiyor yavaş yavaş,ben de değişiyorum elbette ama insan üzerindeki değişikliği başka insanların değiştiğini görmedikçe fark edemiyormuş meğer..

Yıllar geçiyor,insanlar değişiyor,küçükler büyüyor ve büyükler artık yaşlanma faslına yavaş yavaş geçiyor.Bunun karşısına kimse geçemiyor..
Günlerim güneşli hareketli renkli geçiyor..
Yüreğimin her hücresine güneş ışını sızdı..bir hafiflik hiç tarifi zor.Gündüz oldukça sıcak gece ise öyle tatlı bir serinlik geliyor ki,o serinliği bırakıp uyumak istemiyor insan..Sohbet etmek için gecenin kıvamından lezzetinden geçilmiyor..


Çocuklar da tadını çıkarıyor elbette,o kadar ki geriye dönmek istemiyorlar..merdiveni ellerimle boyadım,yalınayak dolaşıyor çocuklar..
Evin içine de çok fazla eşya koymadım dağıtması yok toplanması da kolaybu yüzden..duvarlarım bomboş,duvar saati aldım bir tane bu sefer onu asacak çivim yok,çivi buldum bu sefer pilim yok derken saati asmaktan da çiviyi çakmaktanda vazgeçtim..çünkü anladım ki ne kadar çok eşya o kadar çok ilgi ne kadar çok ilgi o kadar çok kural..dolayısıyla çocukalr da rahat olsun ben de diyerek ne süs eşyası koydum ne de başka bir şey..bildiğin boş evim..elzem olanlar dışında mobilyam yok..bir eve ne lazımsa o var evimde,oturmak için koltuk yatmak için yatak,yemek hazırlamak için mutfak ve banyo,mahremiyeti korumak için perde sesi azaltmak için halı tabii ki..hepsi bu.


Böylece enerjimi harcamıyorum temizlik yapmak için,tam aksine enerji depoluyorum,komşu çocukları geliyor sabahları,öğle ezanına dek oynarlar benim kızlarla sonra öğle uykusuna gidilir..ikindiden sonra bir daha toplanırlar yatsı ezanına kadar..böylece çocuklar sürekli birileri ile oynuyorlar,evden çıkmama onları eğlendirmek için başka çareler aramama gerek kalmıyor..

Velhasılı,çocukluğumu hatırlatıyor çocuklukları,arkadaşlıkları bana kendi yaz günlerimi hatırlatıyor..birlikte yemek yemeler,aynı tabağı paylaşmalar,veya yanyana dizilip yemeğin gelmesini beklemeleri hepsi hepsi bana çocukluğumda geçirdiğim o uzun deli dolu masum yaz günleri hatırlatıyor..
Kiremithanem
Kiremithanem

”Bu Dünyada Çiçeklere Bakmak İçin Cehennemin Çatısında Yürüyoruz,Haydi Gelin,Çatıya Çıkalım!”

6 yorum:

 1. Yaşam alanlarımızı minimalize etmeliyiz. Hem fiziken hem de ruhen daha az yoruluruz. Çok ferah görünüyor, çocukların dönmek istemesi de bunun net sonucu olmalı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Acaba bu rahatlık ondan mı ileri geliyor dersiniz?..
   Bunu düşünmem gerek biraz,düşünmeme vesile olduğunuz için teşekkür ederim.
   Tavsiyeniz de çok yerinde.
   Çok fazla eşyamızvar çok fazla ihtiyacımız varmış gibi..

   Sil
 2. huzurlu görünüyor
  insanın oradan ayrılası gelmez sanki..

  YanıtlaSil
 3. Siz tatilin keyfini çıkaradurun ben de bu güzel görselleri arasında gezerek keyfini çıkardım :)

  YanıtlaSil