13 Şubat 2018 Salı

Abdülmecid Efendinin Köşkünde Akıllara Zarar SergiÖmer M. Koç koleksiyonundan 30 'eser' Abdülmecid Efendinin Nakkaştepe köşkünde sergilenen bu sergiden kaçımızın haberi oldu?.Haberlere çıkmış mıdır bu sergi,ne derece duyurulmuştur bilemiyorum.Şahsen ben bu sabah haberi okumuş oldum.

Şaşkınlık içinde okurken de öfke dolu anlar yaşadım.Bu ahlaksızlık kokan ve Türkiye'ye asla yakışmayan benimsenecek her hangi bir yanı olmayan sanat dalı bile adlandırılacak yanı bulunmayan sergiden nasıl olduda bihaber kalmıştım?..

Haber bültenleri durmadan savaştan hırsızlıktan ahlaksızlık ve canilikten yana haberler yayınlıyor.Her haber bülteni içimizi daha da karartmakla beraber bu güzel ülkede bu şerefli ve cesur atalara sahip insanların ve insanlığın gün geçtikçe daha aşağılık daha vicdansız olduklarını resmen vurguluyor.

Haberlerin yenilikçi ilham verici ve en önemlisi saf temiz haberlerden ibaret olmadığını,gerçek haberlerin asla duyurulmadığını az çok hepimiz biliyoruz yalnız bu hem atamızı karalayan hem millet olarak dış dünyaya karşı olan şahsiyetimizi zedeleyen ve tahrip eden etkinlik ve haberlerin çok az duyurulması da şühpe uyandırıcı!..

Kızgınlığım satırlarımda seziliyor olmalı sezilmeli de,böyle bir haber  karşısında soğuk kanlılık göstermek suça ortak olmaktır olur du değil mi?..bu bir suç değil mi?..

Suç bu değilse nankörlük bu değilse milletin uyuşturulması uyutulması ar damarının zarif oyunlar ve mallarla perdelenmesi değilse nedir?
Bu sergiye tepkisini ortaya koyanlara gerici,cahil,sanattan bihaber etiketleri de kolaylıkla yapıştırıldığını yazmama elbette gerek yok.
Türkiye'de değil de başka bir ülkede böyle bir serginin haberi gelse milletimiz tepskini koyup suskun kalır mıydı sizce?..

Sanat adı denmiş buna oysa bir rezaletten öte gidemez.Sanat dediğin ilham vermeli düşündürmeli midesini bulandırmamalı insanın hayal gücüne katkıda bulunmalı geleceğe dair yeni ufuklar açmalı..bu sanat olamaz..
Acıdır ama gerçektir,dünya çapında da bu sergi ile alakalı yorumlar var yazılar var en kütüsü ise sanat adı altında veya benzeri kılıflarla ahlaksızlığı bize gümüş tepsilerde sunan insanlar var ve bu durum çok ''elit'' bir kesim tarafından hayranlıkla kabul edilmektedir...

Koç Holding'in bu sergiye gösterilen tepkiler karşısında basına şöyle bir açıklamada bulunmuş sağ olsun:

"Koç Topluluğu, inanç özgürlüğüne ve tüm inançların kutsallarına sonuna kadar saygılıdır. Toplumsal kalkınmanın en önemli unsurlarından biri düşünce özgürlüğü ve bunun en etkili mecralarından olan kültür ve sanattır."


Toplumsal kalkınma demişler!

..ve biz uyumaya ve uyutulmaya devam ediyoruz..

Fotoğraflar herşeyi anlatır..
Kiremithanem
Kiremithanem

”Bu Dünyada Çiçeklere Bakmak İçin Cehennemin Çatısında Yürüyoruz,Haydi Gelin,Çatıya Çıkalım!”

5 yorum:

 1. Ayy igrenç bunlar ne yahuu.hemen hemen hergun duzenli sekilde hic kacirmadan haber izlerim ama iki gundur bakamadim.tam olarak nedir bunlar konuyuda anlayamadim.ama resimlerden anladigim bazi kimliginde turkum yazan muslumanim diyen oysa asla bu aziz milletle ne gecmiste nede gelecekte hicbir anlamda bagi bulunmayan bundan sonrada bulunmayacak olan sadece kalbur ustu yasamlarini bu memleketin garibanlarinin sirtindan gecinerek 3 .5 kurusa calistirip hak yiyip cuval dolduran sonrada kibirlerinden burunlari yere dusse egilip almayan sahsiyetsizler elin gavuruyla bir olup is basindalar gene.

  Guzel atalarimin guzel bir ata sozu varda onu hatirlatti bana..soyle der:

  Evladim ingiliz kasigiyla fransiz b...ku yemeyin!!!
  Anlami su:sizin olayan adetlerin orfleri yasamlari sizin gibi benimseyip sonrada baska bir irka baska bir inanca sahip insanlara aa bakin bizde sizler gibiyiz bizde sizin gibi yasiyoruz sizin kulturunuzu benimsiyoruz demeyin zira bu asla soz konusu bile olamaz, siz muslumansaniz sahsiyetinizde dahil herseyiniz yasam kulturiniz bakis aciniz dahil zaten bir baska zumresiniz ve asla kimseyi kopya edemezsiniz bu sizde egreti durur sırıtır demek.vesselam

  YanıtlaSil
 2. Daha önce bir yerde daha okumuştum eleştiri olarak. Tam olarak doğruluğundan emin olmadığım için ve sosyal bir hesabım da olmadığı için ilgilenmedim. Malum bloğumun belirli bir çizgisi var. Onun dışına çıkmıyorum. Zaten böyle şeyler yaz yaz bitmez. Küfür okadar sarmış ki etrafı.

  YanıtlaSil
 3. Bune böyle??Yuhhh yani. AYY çok sinir oldum.Ahh ülkem ahh nereye gidiyorsun...
  Şoktayım :(

  YanıtlaSil
 4. Ahir zaman böyle bir şey olmalı..bana çok aşırı çok fazla geldi böyle bir şey eminim daha kötüsü de var ki karşıma da çıktı sergi diye gösterilen rezalet bu blogda paylaşılmaya bile uygun değil..Rabbim hepimizi küfürden ve şeytanın her tür oyun ve tuzaklarından muhafaza etsin..kıymetli yorumlarınız için teşekkür etmek istiyorum ayrıca bir kaç gündür bloga bakamadım bu yüzden gecikmeli dönüş yapıyorum kusuruma bakmayın.

  YanıtlaSil